Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтава і Кременчук беруть участь у проекті «Залучення громадськості до реформ»

Полтава і Кременчук беруть участь у проекті «Залучення громадськості до реформ»

Громадськість залучають до реформ через спілкування у форматі «Жива бібліотека»

Зараз у реалізації проекту «Залучення громадськості до реформ», частиною якого є програма ПОЛіС (Поліція і Спільнота), бере участь 14 міст України: Бориспіль, Житомир, Запоріжжя, Кривий Ріг, Луцьк, Рівне, Суми, Тернопіль, Хмельницький, Херсон, Черкаси, Чернівці і наші Полтава та Кременчук. Започаткувала цей проект Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) у партнерстві з міністерством внутрішніх справ України, Міжнародною організацією з розвитку права (IDLO) за фінансової підтримки Відділу з правоохоронних питань (INL) Посольства США. Мета – підвищення обізнаності громадян у питаннях реформування правоохоронних органів та розуміння особливостей реформи національної поліції України.

19 грудня в центральній бібліотеці міста Полтави, яка активно долучилася до організації зустрічей у рамках цього проекту, відбулася зустріч поліцейських з юними читачами. Поліцейський роти №3 батальйону УПП в Полтаві, капрал поліції Олена Кондратенко та інспектори роти №3 цього батальйону, лейтенанти поліції Павло Птиця і Юлія Мілько в неформальній обстановці, так званому форматі «живої бібліотеки», поспілкувалися з учнями 8-Б класу загальноосвітньої школи №29. Така форма донесення інформації до громадян останнім часом досить поширена в світі. Кілька років тому вона почала набувати популярності і в Україні. Основна ідея “живої бібліотеки” – що замість книг тут виступають люди – «живі книги», які не кожен може прочитати, якщо вони самі не розкриють і не пояснять змісту сторінок своєї історії.

Спілкування в форматі “живої бібліотеки” проходить у стінах реальних бібліотек і зазвичай не обходяться без представлення певних друкованих джерел.

У кожної книги і кожної людини своя історія, якою можна поділитися з іншими. Чи прийде на зустріч з громадянами одна особа, чи група представників структури чи організації – формат «жива бібліотека» у кожному випадку налаштовує на безпосереднє, довірче спілкування.

Поліцейські в неофіційній обстановці, дружньому колі (стільці були розставлені по колу посередині читальної зали, і вони сиділи поряд зі школярами – плече до плеча) вели з дітьми цікавий діалог про реформу правоохоронних органів, роботу поліції сьогодні. Учні задавали багато запитань і висловлювали свої міркування з приводу того, про що говорили «живі книги».

Наприкінці заходу бібліотекар Світлана Гришко представила книги з фонду бібліотеки на тему, що обговорювалася. Зокрема, «Міжнародну поліцейську енциклопедію» в трьох томах та «Історію поліції Полтавщини» в двох томах.

Захід завершився фотосесією – діти охоче фотографувалися з поліцейськими в залі, а окрім того всім, хто хотів, дозволили сфотографуватися біля поліцейської машини на вулиці.

Наталія Жовнір