Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина Фотогалерея 

#Дякую за службу: У Полтаві презентували дві фотовиставки про українських військових (ФОТО)

#Дякую за службу: У Полтаві презентували дві фотовиставки про українських військових (ФОТО)

Сьогодні, до Дня Збройних Сил України, у Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені Гоголя, відкрили одразу дві виставки – “Дякую за службу” фотокореспондента ОКІА «Новини Полтавщини» Анни Чапали та «Обличчя передової» військового фотокореспондента Володимира Лазарєва.

Як розповіла Анна Чапала, виставка під назвою “Дякую за службу” приурочена до Дня Збройних Сил України. На ній представлені 10 фоторобіт, які були зроблені у 2016 та 2017 роках, серед яких і портрети військовослужбовців-медиків, і зустрічі бійців і фото військових у зоні АТО.

– Кожна з них для мене особлива, має певну вагу. Наразі у нашій країні все змінюється, усі, хто стикається з військовою тематикою, особливо хлопці, змінилися, змінилися їх погляди та ставлення до життя. І ставлення українців до захисників теж змінилося. Ми знаємо у якому стані була наша українська армія до війни, а зараз – це потужна сила, яку ми маємо дякуючи тим хлопцям, які зараз стоять на передових позиціях. Змінилося все – від берців до ставлення до України, – зазначила Анна.

Вона також розповіла про крайню поїздку у Мар’їнку. Останнього дня літа фотокор разом із волонтерами була в Мар’їнці, відвозили допомогу.

– Ми не були на крайніх точках, але ми познаймилися з танковою ротою, з розвідниками, це просто неймовірні люди. На виставці є фото Лади Введенської – жінки, яка керує хлопцями-розвідниками. Вражає її біографія. Усі мають сильний бойовий дух, вірять в перемогу, і ми маємо вірити.

На виставку завітали і самі герої фото. Військовослужбовець Геннадій Черніченко прийшов із сім’єю та з бойовою подружкою, яку до Полтави привіз з Донеччини – собакою Кнопою. А Микола Кучеренко відвідав виставку разом з донькою.

– Місяць назад я звільнився. Служив по мобілізації з 2015-го року. Зі мною і сьогодні моя побратимка Кнопа. Вона прибилася за нами, ми її жартома називали — Донецька приблудна. Її фото додому вислав, жінка сказала – забирай її з собою. У відпустку їхав та й забрав. У Полтаві вона вже прижилася. Тварини мають дар передчувати небезпеку, ми крайні 2 місяці були на “0”, і хвилин за 10-15 перед обстрілами, вона відразу стрімко ховалася в хату під стіл, то ми теж знали, що маємо ховотися. Тобто, ми ще не чули, а тварини відчували. І кішка у нас там була Мурка, вона привела кошенят, і ми коли виходили з-під Луганська, передали її 93-й бригаді. Вона, якщо залазила на бліндаж зверху, починала кричати, то ми уже розуміли її. Я не дуже пам’ятаю момент, коли Аня зробила фото, бо ми переїжджали на інші позиції, і це все було поспіхом. Для мене це більше, ніж фото, – розповів Геннадій Черніченко.

Фотовиставка “Обличчя передової” Володимира Лазарєва теж про наших захисників, громадян України, які у скрутний час стали на захист Батьківщини.

– У мене немає більш чи менш улюблених світлин, вони усі однакові, бо об’єднані загальною темою — обличчя захисників, обличчя нашої армії, яка боронить мир і спокій нашої країни. Я б звернув увагу на фото, на якому командир розвідкового підрозділу, капітан Олександр Нестеренко. Він підірвався на міні, зберіг життя кількох своїх підлеглих, і залишився живий. Та втративши ногу, написав рапорт Президенту, Міністру оборони України, і залишився служити в армії. Родом він з Краматорська, – розповів Лазарєв.