Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина Фотогалерея 

У Полтаві призовників урочисто провели на строкову службу до лав Збройних Сил України (ФОТОРЕПОРТАЖ)

У Полтаві призовників урочисто провели на строкову службу до лав Збройних Сил України (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Сьогодні зі збірного пункту Полтавського обласного військового комісаріату відбулась урочиста відправка 180 призовників на строкову військову службу до лав Збройних Сил України.

Привітати новоспечених військовослужбовців на святковий захід завітали заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло, перший заступник голови Полтавської обласної ради Євгеній Холод, військовий комісар Полтавського обласного військового комісаріату, учасник АТО полковник Дмитро Губський, духовенство, батькі, рідні та друзі призовників, представники громадськості.

“Якщо ви стоїте у цьому строю, значить ви фізично загартовані, у вас високі морально-ділові якості, і найоголовніше – ви бажаєте служити, і ми за це вас цінуємо. Сьогодні хочемо вас достойно провести на військову службу і вважаємо, що ви з гідністю і честю виконаєте свій військовий обов’язок”, – звернувся до новобранців заступник військового комісара по роботі з особовим складом підполковник Едуард Бородай.

Він зазначив, що на сьогоднішній день реалії такі – із всіх, хто підлягає призову – служити йдуть одиниці. Тисячі юнаків не підлягають призову – визнаються непридатними за станом здоров’я, моральними якостями, сімейними обставинами чи мають проблеми із законом.

Комплектування ЗСУ особовим складом є питанням державного значення, і саме тому, призовні комісії, які очолюють заступники голів РДА, приймають рішення про призов на строкову військову службу.

“Дорогі призовники, судячи з того як ви відповідали полковнику коли він вас вітав, то ви вже готові до війскової служби і маєте певний вишкіл. Безумовно, сьогодні ви хвилюєтесь, але запевняю, що ці півтора роки промайнуть для вас дуже швидко. Можливо не кожен із вас після строкової служби пов’яже своє життя з військовою справою, адже за статистикою, лише 10% тих, хто пройшов строкову військову службу залишаються на контракті у ЗСУ. Проте, кожен чоловік, у наші нелегкі часи, повинен мати військовий фах. Я бажаю, щоб ці півтора роки швидко пройманули для вас, ваші дівчата дочекались, а батькам – не хвилюватись, ваші сини у надійних руках”, – привітав юнаків голова обласної призовної комісії – заступник голови ОДА Олег Пругло.

Про те, що хлопці стали військовослужбовцями і їм присвоєне перше військове звання “солдат” повідомив Дмитро Губський. Також, він запевнив юнаків та їхніх батьків, що згідно з Указом Президента, військовослужбовці під час проходження строкової служби не прийматимуть участь в антитерористичній операції.


“Шановні призовники, дуже прошу вас не зганьбити честь Полтавщини, завжди воїн-полтавець був прикладом для інших, завжди полтавці тримались гуртом – один за одного, один за всіх. Вас навчатимуть військовій справі не “піджаки”, які не мають досвіду, а офіцери, сержанти та інструктори, які зі зброєю в руках, на передових позиціях захищали нашу державу”, – наголосив Губський.

Як зазначили під час урочистостей, суттєву підтримку відчувають підрозділи ЗСУ, як і ті, що знаходяться на передовій, так і ті, що знаходяться в тилу від депутатського корпусу всіх рівнів. Тому перший заступник голови Полтавської облради Євген Холод звернувся до юнаків:

“Ви знаєте, йдучи сюди згадав, що 12 травня далекого 1982 року я переступив поріг цього військкомату. Мені було 18 років, привезли мене з Великої Багачки і я, так само як і ви, стояв на плацу. А потім, через 2 доби всю нашу “команду” відправили у далеку Калініградську область. Ці 1,5 роки промайнуть, як один день. Якщо хто мене запитає, чи шкодую я про це? – Ні. Якби так трапилось, то я пройшов би цей шлях знову. Сьогодні ви йдете звідси юнаками, а як для мене, батька, у якого сину 16 років, то ви взагалі діти. Але через півтора роки, ви повернетесь до своїх рідних та друзів не юнаками, а справжніми чоловіками. Це гарна школа, хлопці, і я бажаю вам пройти її з честю. Несіть звання військовослужбовця нашої Полтавщин гідно та чесно”.