Ви тут:
Надзвичайні ситуації Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині розпочали фахову підготовку добровільних пожежних ОТГ

На Полтавщині розпочали фахову підготовку добровільних пожежних

11 серпня  стартувала фахова підготовка добровільних пожежних – членів нещодавно створеної Рашівської добровільної пожежної охорони (Гадяцький район).

Незважаючи на те, що від дня народження громадської організації минуло лише декілька днів, вже близько 30 мешканців сел Рашівка, Лисівка, Харківці за покликом серця подали заяви на вступ до лав добровільних пожежних.

Володимир Омельченко, Рашівський сільський голова, подякував рятувальникам за ідейне натхнення,  методичну і практичну допомогу у організації та створенні як Рашівської місцевої пожежної охорони, так й Громадської організації «Рашівська добровільна пожежна охорона».

Також він зазначив, що з жовтня місяця, після закінчення навчання персонал МПО та добровільні пожежні заступлять на чергування та власними силами забезпечуватимуть спокій мешканців громад.

Психологи Головного управління ДСНС провели тренінг  на тему: «Стресостійкість в особливих умовах».

Це тільки перше практичне заняття в циклі  фахової підготовки добровольців. У подальшому планується організація занять по діям в надзвичайних ситуаціях, наданню першої медичної допомоги, вивченню правил і норм пожежної безпеки, тощо.

Особливу увагу було приділено ефективній комунікації в умовах стрес – факторів. Адже під час надання допомоги людям, отриманню від свідків та потерпілих інформації важливо правильно її зафіксувати та потім на основі цих даних своєчасно надати допомогу.

Також окремо обговорили питання стресу в повсякденній діяльності майбутніх добровільних пожежних та визначалися ефективні та неефективні методи подолання стресу.

Найбільше пожвавлення визвало практичне завдання «Хто уважний?», на якому учасники заняття на практиці застосовували отриману інформацію. Як наголосила психолог Головного управління Юлія Фалєєва під час передачі інформації характерно  три типа помилок: втрата, перекручення та власне доповнення.

Тому саме практичні заняття  у групі дають можливість  отримати досвід правильної комунікації в умовах стрес – факторів.

Психолог Леся Перепадченко провела практичне заняття «Дихання по квадрату», під час якого учасники вчилися  методам самозаспокоєння.

Адже заняття з оптимізації власної стресостійкості,  здатності надати первинну психологічну допомогу потерпілим є першочерговим при підготовці майбутніх добровільних пожежних.

Читайте також