Ви тут:
Відео Полтавщина прес-онлайн-конференція Суспільство ТОП-новина 

В Україні створять центри реагування на порушення у сфері публічних закупівель (ВІДЕО)

В Україні створять центри реагування на порушення у сфері публічних закупівель (ВІДЕО)


Сьогодні в ОКІА «Новини Полтавщини» відбулась спільна прес-конференція прокуратури Полтавської області й Інституту аналітики та адвокації.


Спікерами виступили експерт з публічних закупівель ГО «Інститут аналітики та адвокації» Поліна Колганова та прокурор відділу організації діяльності у сфері запобігання та протидії корупції прокуратури Полтавської області Дмитро Дорогейко.


На прес-конференції розповіли про створення регіональних центрів реагування на порушення у сфері публічних закупівель в Україні.

 


“Ці центри планують створювати в 5-ти регіонах України. Одним з регіонів буде Полтава. Метою створення цих центрів є налагодження співпраці правоохоронних та контролюючих органів з представниками громадськості”, – розповіла Поліна Колганова.


Центри реагування на порушення у сфері публічних закупівель в Україні будуть здійснювати моніторинг публічних закупівель та працюватимуть на базі одного або групи аналітиків, які збиратимуть інформацію.


“Однією з цілей центру буде збір інформації, яка буде покладена у розробку пропозицій що до внесення змін до чинного законодавства та боротьби у запобігання правопорушень у сфері публічних закупівель”, – додала Колганова.


Спікер наголосила, що діяльність центрів побудована не тільки на моніторингу закупівель, а й на складанні відповідних звернень до державних установ. Які зможуть надати швидке та комплексне бачення ситуації щодо сфери порушень у публічних закупівлях та використання бюджетних коштів.


Головною ідеєю проекту є налагодження взаємодії аналітиків з правоохоронними органами у напрямку виявлення правопорушень та притягнення недобросовісних замовників/учасників до відповідальності.


Наразі Полтавський центрів реагування на порушення у сфері публічних закупівель в Україні налагодив відносини з представниками прокуратури Полтавської області.

 

 


“Ми постійно співпрацюємо з громадськими організаціями та активістами. Під час розгляду вказаних звернень нами зареєстровано шість кримінальних впроваджень досудових розслідувань, яке здійснює Національна поліція Полтавщини”, – розповів прокурор відділу організації діяльності у сфері запобігання та протидії корупції прокуратури полтавської області Дмитро Дорогейко.

 

Детальніше у відео: