Ви тут:
Суспільство Україна 

Сьогодні треті роковини авіакатастрофи над Донбасом літака рейсу МН-17

Сьогодні треті роковини авіакатастрофи над Донбасом літака рейсу МН-17

У 2014 році із самохідної установки “Бук” терористи збили цивільний малазійський літак МН-17. Із 298-ми людей не вижив ніхто. При цьому Росія менш як за добу до трагедії закрила повітряний простір на кордоні. Попри те, що розслідуванням займались кращі світові експерти, прізвища винних й досі не названі.

Літак було збито у небі над селом Грабове Донецької області у зоні воєнних дій на Сході України. На борту лайнера перебували 192 громадянина Нідерландів (один з них мав подвійне громадянство Нідерланди/США), 44 малайзійці (включаючи 15 членів екіпажу і двох немовлят), 27 австралійців, 12 індонезійців (серед них одне немовля), 10 британців (один із них мав подвійне громадянство Велика Британія/ПАР), чотири німці, чотири бельгійці, три філіппінці, один канадець і один громадянин Нової Зеландії.

З перших днів катастрофи Україна послідовно дотримувалась висунутого припущення про те, що літак був збитий ракетою ЗРК «Бук» російського походження, випущеною або бойовиками-сепаратистами, або російськими військовими. Також висновку дійшла Рада з питань безпеки Нідерландів, яка у жовтні 2015 року оприлюднила фінальний технічний звіт щодо катастрофи Boeing рейсу МН-17. Голова Ради з питань безпеки Нідерландів Тібе Йоустра в інтерв’ю голландським ЗМІ заявив, що ракета, якою було збито літак, була випущена з території, контрольованої бойовиками.

З нагоди роковин трагедії Президент України Петро Порошенко висловив співчуття рідним та близьким загиблих, та зазначив, що кілька днів тому була підписана Угода між Україною та Нідерландами, якою підтверджено обрання механізму притягнення до кримінальної відповідальності винних у цьому злочині.

“Це наша спільна відповідь на геополітичні амбіції тих, хто намагається зірвати встановлення істини на найвищому міжнародному рівні. Переконаний, що об’єктивність та неупередженість нідерландського правосуддя завершить цей шлях. Це наш спільний обов’язок перед пам’яттю тих, чиї биття сердець рівно три роки тому обірвала російська ракета”, – написав Порошенко на своїй сторінці у Facebook.


 

 

Читайте також