Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

“Офіційний запуск реформи первинки перенесено з 1 липня на початок 2018 року”, – Супрун

“Офіційний запуск реформи первинки перенесено з 1 липня на початок 2018 року”, – Супрун

Про це повідомила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, передає «Лівий берег».

«Після того, як над законопроектами два тижні попрацювала робоча група, терміни старту змін на первинній ланці змістилися з 1 липня 2017 року на 1 січня 2018 року. У законопроекті прописано, що ми починаємо зміни на первинній ланці 1 січня 2018 року, а не цього літа. Але наші плани трохи інші», — сказала вона.

За словами Супрун, восени 2017 року розпочнеться створення Національної служби здоров’я — центрального органу виконавчої влади. Також у 2018 році планується запустити виплату за медичні послуги через бюджет, а також створити інвестиційний фонд, «аби ті госпітальні округи, які вже навели в себе порядок, могли подаватися на інвестиційні проекти». Ці плани будуть оформлені у законопроект.

«Ми хочемо вже запустити електронну систему охорони здоров’я — почати реєструвати пацієнтів. Ми подали зміни до бюджету, щоб надати нам додаткові кошти на наступні шість місяців, аби заохочувати лікарів і пацієнтів укладати договори. Можливо, ми надаватимемо надбавки кожному лікарю, який підпише контракт із пацієнтом. Ми також будемо допомагати лікарням перетворюватися на некомерційні підприємства», — наголосила Супрун.

Читайте також