Ви тут:

“Вишиваний Шлях” у Полтаві (ВІДЕО)

“Вишиваний Шлях” у Полтаві (ВІДЕО)

 

Сьогодні тревел-блогери туру Вишиваний Шлях Христя Жук та Сергій Чекмарьов, у прес центрі ОКІА “Новини Полтавщини”, розповіли про дивовижну подорож найкрутішими місцями України від Ужгорода до Слов’янська.

 

 

Блогери подорожують «Вишиваним Шляхом» – найдовшим туристичним маршрутом в Україні довжиною 2 225 км, який проходить через 11 областей із заходу на схід – Закарпатською, Львівською, Рівненською, Тернопільською, Хмельницькою, Житомирською, Київською, Черкаською, Полтавською, Харківською та Донецькою.

“Проект покликаний вирішити проблему іміджу України. Ми прагнемо, щоб нашу державу сприймали як цікаву, різноманітну, туристично привабливу країну. Крім того, через економічні труднощі зараз загострилась проблема подорожей закордон, і наш проект відриває нові можливості туризму в Україні”, – розповіла громадська активістка, учасниця міжнародних волонтерських проектів, блогер Христина Жук.

Почалось все з того, що у 2011 році автор проекту Анатолій Циркун подолав всесвітньо відомий Шлях Пілігримів в Іспанії –  El Camino de Santiago. Цим шляхом уже понад півстоліття подорожують мандрівники з усього світу. Анатолій був у дорозі 11 днів і пройшов пішки близько 300 км. Це була неймовірна подорож, що змінила його подальше життя.

“Надихнувшись і перейнявши міжнародний досвід, ми вирішили розробити унікальний туристичний шлях через всю Україну, який би інтегрувався в європейську мережу маршрутів. Ми працюємо над проектом вже більше року. За цей час ми зібрали команду однодумців та об’єднали навколо себе цілу спільноту справжніх фанатів подорожей Україною. До роботи над проектом долучилися фахівці з пішохідного туризму, волонтери-мандрівники, Асоціація велосипедистів Києва, провідні екскурсоводи, тревел-блогери, активісти. Ми перевірили маршрут, знайшли партнерів, створили базу об`єктів інфраструктури на маршруті, зараз працюємо над оновленим сайтом із потужним функціоналом”, – поділився відео – блогер, учасник проекту Сергій Чекмарьов.

Головною метою проекту є розкрити туристичний потенціал, різноманітність і красу України, символічно об’єднати західні та східні регіони, популяризувати активний відпочинок та здоровий спосіб життя.

Христина Жук розповіла, що з усіх відвіданих місць більше всього їй припала до душі Диканьщина.

“Диканька зустрічає по повній програмі. Потрапили у справжню оспівану Гоголем містичну місцину. Історичним символом Диканьки є тріумфальна арка, збудована у 1820 р.в пам’ять приїзду імператора Олександра І, проте чи він приїжджав ніхто і не знає. Це єдина в Україні пам’ятка, що увінчує перемогу над французами”, – сказала блогер.

Блогери побували у кінно спортивному таборі “Вітер перемін” у селі Михайлівка. Дитячий табір цікавий тим, що там дітей навчають кататись і робити трюки на конях, також сплавлятись по річці, стріляти з луку, та ще багато активностей. 

“Я також мала можливість покататись на коні і на фірі. Я скажу, що це дуже круто, коні дуже дружелюбні, відчула себе Жанною Дарк, коли на ньому їхала вздовж Ворскли і споглядала як сонце сідає за обрій”, – додала Христина.

Сергій Чекмарьов уподобав замок Кеніга, що на Харківщині в Шарівці.

“Нагадав мені Ґогвартс. Уявляєте які фотосесії тут можна проводити? Обов’язково сюди повернусь”, – сказав він.

Детальніше у відео:

 

Читайте також