Ви тут:
Захисник України Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Головачі відкрили перший на Полтавщині військово-патріотичний табір відпочинку

У Головачі відкрили перший на Полтавщині військово-патріотичний табір відпочинку

Парашутна техніка, навички володіння зброєю, рукопашний бій, інженерно-саперна справа, тактична та розвідувальна підготовки. Всьому, що потрібно знати та вміти майбутнім воїнам, вчать у «Юному десантнику». Це – перший військово-патріотичний табір на Полтавщині.

Табір відпочинку «Юний десантник» відкрили в селі Головач Полтавського району, на базі обласного дитячого оздоровчого центру «Маяк». Осередок створили в рамках обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки. Школярі та юнаки в таборі відпочивають безкоштовно.

На облаштування табору «Юний десантник» цьогоріч з обласного бюджету виділили 700 тисяч гривень, – зауважила директор Департаменту освіти та науки Полтавської ОДА Олена Харченко. – За них придбали продукти, форму для дітей, намети, макети зброї та все необхідне обладнання. Адже відпочиваючі будуть жити в умовах, наближених до природних.

За відпочинком та неабияким досвідом діти до табору з’їхалися зі всієї Полтавщини. І, переважно, це – вихованці різноманітних гуртків військово-патріотичного, спортивного чи туристичного спрямування. Наприклад Микола – учень 10 класу Балясненської ЗОШ Диканського району. У вільний від навчання час він вчиться ходити по канату та долати перепони. Бо хлопець – вихованець гуртка зі спортивного туризму.

Гурток відвідую близько року. Вже неодноразово брав участь у різноманітних змаганнях, маю відзнаки. У таборі хочу вдосконалити свої навички. Адже в майбутньому, можливо, вони мені знадобляться, бо мрію служити в ЗСУ.

А ось Карина подібних гуртків не відвідує. До табору її привело захоплення предметом «Захист Вітчизни». Дівчина вчиться в 11 класі Диканської гімназії. З майбутньою професією вона ще не визначилася. Проте, знає точно: набуті в військово-патріотичному таборі знання їй точно зайвими не будуть.

Не впевнена, що хочу бути військовослужбовцем, але переконана, що я тут добре проведу час. До того ж, зможу наступного навчального року демонструвати кращі результати з предмету «Захист Вітчизни» та отримати вищу оцінку. А враховуючи, що я навчаюся у випускному класі, то це дуже важливо.

Загалом, 90 дітей та юнаків, віком від 12 до 18 років, відпочинуть у новому таборі «Юний десантник». Освоїти навички військово-патріотичного виховання їм допомагатимуть 14 інструкторів – військові, учасники АТО, педагоги.

Микола та Карина

У таборі діти освоюватимуть парашутну техніку, рукопашний бій, вдосконалюватимуть навички володіння зброєю, вивчатимуть інженерно-саперну справу, а ще пройдуть тактичну та розвідувальну підготовки, – розповів директор військово-патріотичного табору «Маяк» В’ячеслав Курган.

Зміна в таборі «Юний десантник» триватиме 2 тижні. Офіційне закриття відбудеться 8 липня.

 

Читайте також