Ви тут:

Правопросвітництво як крок до підвищення правових можливостей територіальних громад

Правопросвітництво як крок до підвищення правових можливостей територіальних громад

7 червня у м. Глобине проведено кущовий семінар із циклу «Актуальні питання розвитку правової спроможності територіальних громад на Полтавщині», основною метою якого є  посилення правової спроможності територіальних громад, сприяння оптимізації доступу громадян до надання безоплатної правової допомоги, налагодження конструктивного діалогу та співпраці між представниками органів місцевого самоврядування та системою БВПД області. Заходи проводяться в рамках реалізації Програми правової освіти населення області на 2016-2020 роки за ініціативи Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області, Полтавської обласної ради та за підтримки Полтавської обласної державної адміністрації.

Це вже третій захід такого форму на Полтавщині у цьому році. Подібні семінари проведені у м. Гребінці та с-щі Котельва.

У ході роботи селищні, сільські голови, секретарі сільських і селищних рад, державні службовці, голови та члени громадських рад при адміністраціях Глобинського, Семенівського та Кременчуцького районів Полтавської області ознайомилися з актуальними правовими питаннями та діяльністю системи БВПД на теренах області.

Відкриття заходу відбулося за участю заступника голови Полтавської обласної державної адміністрації Олега Пругла та директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Олександра Черчатого. З вітальним словом до учасників семінару звернулися  очільники місцевої влади: голова Глобинської районної державної адміністрації Вадим Данилевський, голова Глобинської районної ради Володимир Сьомін та міський голова м. Глобине Станіслав Джусь.

Враховуючи тематику семінару, директор асоціації органів місцевого самоврядування Полтавщини Володимир Микійчук поінформував присутніх про актуальні питання розвитку місцевого самоврядування на Полтавщині.

Під час заходу учасники мали можливість більш детально ознайомитися з виконанням основних завдань Регіональним та місцевими центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги, реалізацією Закону України «Про безоплатну правову допомогу» на регіональному та місцевих рівнях. Директор Регіонального центру звернув увагу присутніх на основних завданнях, які стояли перед системою у минулому році та як вони реалізовувалися на теренах області, навів основні кількісні показники діяльності, наголосивши на тому, що система працює для громадян та здійснює свою роботу задля належного захисту їх прав, інформування про механізм їх реалізації. Олександр Черчатий повідомив, що ключовим завданням, яке постає перед системою у цьому році є її переорієнтація, яка буде спрямована на посилення правової спроможності не лише окремого громадянина, а й територіальних громад в цілому. Протягом поточного року діяльність МЦ з надання БВПД та бюро правової допомоги буде спрямована на вивчення потреб територіальних громад у правовій та методичній допомозі; проведення активної правопросвітницької діяльності, яка буде орієнтована на те, щоб кожен громадянин нашої держави знав про свої права та мав можливість захистити їх на практиці. Важливим елементом співпраці фахівців системи БВПД області та представників територіальних громад є розробка та прийняття програм правової освіти населення чи спеціальних програм надання правової допомоги з виділенням цільових коштів; які забезпечать належну реалізацію пунктів програм, а саме: кошти будуть виділені на видавництво методичних матеріалів на правову тематику, проведення комунікативних заходів, насамперед, на рівні територіальних громад, спрямованих на інформування громадськості про систему правової допомоги та механізми захисту прав громадян; забезпечення висвітлення такої інформації у ЗМІ.

Представникам територіальних громад не лише розповіли як діє система надання безоплатної  правової допомоги в регіоні, а й ознайомили їх з актуальними правовими питаннями, що стосуються забезпечення дотримання прав затриманих осіб правоохоронними органами. Про те як захистити себе і як діяти у випадку неправомірних дій працівників поліції, куди для цього слід звернутися учасники семінару дізналися з виступу поліцейського омбудсмена. Крім того, учасники семінару дізналися про актуальні питання проходження служби в органах місцевого самоврядування, які основні напрями діяльності органів влади та місцевого самоврядування по запобіганню безробіття в сільській місцевості та які основні аспекти пенсійної реформи в Україні.

Постійними партнерами під час проведення таких семінарів є директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва, заступник начальника слідчого управління ГУ НП у Полтавській області Світлана Яцун, старший інспектор з особливих доручень відділу уповноважених Голови національної поліції з питань контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності (поліцейський омбудсмен) Наталія Мельничук, заступник начальника Міжрегіонального управління Нацдержслужби у Полтавській та Кіровоградській областях Артем Тімощук та начальник Управління Пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській області Ірина Товстоножко.

З метою забезпечення оптимального надання безоплатної правової допомоги у регіоні, виявлення правових потреб територіальних громад, серед учасників семінару провели анкетування та розповсюдили буклети, що стосуються системи БВПД в Полтавській області та інституцій,що здійснюють захист прав та інтересів громадян.

Нагадуємо, що Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області працює за адресою: м. Полтава, вул. Європейська (Фрунзе), 37/40.

Для забезпечення оперативного реагування на повідомлення про затримання осіб, на звернення громадян про надання правової допомоги та на проблемні питання, які вони порушують, а також для надання роз’яснень законодавства у сфері безоплатної правової допомоги, цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.

Читайте також