Ви тут:

На Полтавщині розглянули питання розподілу субвенцій

На Полтавщині розглянули питання розподілу субвенцій

 

У п`ятницю, в селі Піщаному Кременчуцького району за ініціативи і організаційної підтримки Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Порядок отримання та використання коштів субвенції на розвиток інфраструктури об’єднаної громади». Про це повідомили у Хорольській райраді.

 

Захід відбувся в рамках проекту ПУЛЬС і об’єднав представників сільських, селищних, міських рад, об’єднаних територіальних громад міста, консультантів офісу реформ регіонального відділення.

Учасниками практикуму були: голова Асоціації міст Полтавщини, Миргородський міський голова Сергій Соломаха та Галина Безносик.

Модератор практикуму, заступник піщанського сільського голови Василь Компанієць розповів про порядок та умови надання коштів субвенції з держбюджету місцевим бюджетам, про особливості формування проектної заявки.

Анжеліка Саідова, консультант з бюджетних питань офісу реформ Полтавського РВ АМУ, розповіла про основні помилки, які допускають у громадах при оформленні проектних заявок: невідповідність формі заявки і невідповідність плану соціально-економічного розвитку, відсутність розрахунків у бюджетній частині проектної заявки. Ще одне суттєве зауваження Мінрегіону – не розписано, яким чином буде забезпечуватися кінцевий результат у декількарічних проектах і невідповідність заявки та кошторисної документації.

За словами консультанта, до Мінрегіону минулого року надійшло 1292 проектних заявок, з яких лише 10 повернули на доопрацювання. Найбільше затребуваними серед українських ОТГ виявилися такі напрямки: об’єкти дорожньо-транспортної інфраструктури (520 заявок), об’єкти та заходи у сфері освіти (450 заявок), водопостачання та водовідведення (90 заявок). Далі йшли придбання спецтехніки, шкільних автобусів, витрати на охорону здоров‘я.

На завершення практикуму гостям показали школи, сільські клуби, відремонтовані дороги, інші об’єкти, в які вклали гроші минулого року.

 

Читайте також