Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві обговорили перспективи реконструкції “Аеропорт – Полтава”

У Полтаві обговорили перспективи реконструкції “Аеропорт – Полтава”

Сьогодні начальник управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА Олександр Колесников та ментор проекту “Інтегрований розвиток міст в Україні” Матіас Ельгер обговорили перспективи розвитку ПОЕП “Аеропорт – Полтава”.

Зі слів Олександра Колесникова, за роки незалежності України аеропорт Полтави занепав — через розвиток залізничного та автомобільного транспорту, що став вигіднішим за повітряний. Оскільки практично всі регіональні аеропорти країни стали збитковими, у 2000-х держава віддала їх міським або обласним органам влади.

” З тих пір Полтавська обласна рада дотує аеропорт — це приблизно два мільйони гривень щороку, на зарплати 40-ка працівників, підтримання аеровокзалу і злітної смуги у робочому стані, ремонт техніки. Власні заробітки авіапідприємства не дозволяють йому навіть вийти в нуль. За обласні та власні кошти «Аеропорт-Полтава» лишається дієздатним підприємством, його злітна смуга може приймати повітряні судна середньої ваги, здійснювати їх комерційне, наземне та технічне обслуговування. Для роботи з пасажирами, багажем і вантажами тут теж є все необхідне”, – розповідає він.

Також для розвитку аеропорту Полтави закладені 450 млн. грн. у Державній цільовій програмі розвитку аеропортів на період до 2023 року, затвердженій Кабміном.

Пан Ельгер  запевняє, що перспективи є практично в усіх регіональних аеропортів України, де збереглися вокзали з аеродромами. Проблеми у них спільні — організаційні, технічні, законодавчі.

“У вас не все так погано, як я думав. Але мало просто профінансувати аеропорт, потрібно бути більш продуманими. Хотілось би оглянути перспективу туризму в місті та області”, – говорить ментор.

На думку начальника управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА Полтавщина має унікальні можливості у розвитку авіаперевезень.

“Наша область має багату історію. У нашому краї  безліч оздоровчих курортів, які непримінно приваблять туристів. Потенціал області колосальний”, –  ділиться Олександр Колесников.

Колесников додає, що в цьому проекті має бути зацікавлений не лише обласний бюджет, і дуже важливо залучити іноземних партнерів.

 

 

Читайте також