Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві Московський патріархат УПЦ виступив проти релігійних законопроектів (ФОТО)

У Полтаві Московський патріархат УПЦ виступив проти релігійних законопроектів (ФОТО)

Сьогодні під будівлею Полтавської облдержадміністрації представники УПЦ МП провели молебень. Вони виступають проти ухвалення законопроектів № 4128 і № 4511 про релігійні організації, які сьогодні розглядатиме Верховна Рада. В УПЦ МП вважають, що проекти рішень спрямовані на дискримінацію їхньої Церкви та розпалювання релігійних конфліктів.

Проте, цього дня на площу до облдержадміністрації вийшли й ті, хто підтримують дані законопроекти та вважають, що у країні має бути єдина Українська православна церква Київського патріархату.

“Україну треба поважати. Я не хочу, щоб на Київський патріархат лили бруд, бо постійно таке тільки й чуєш від них. Якби вони прийшли та послухали, що нічого поганого в українській церкві не кажуть, а лише моляться за наших воїнів, за мир в Україні, за те, щоб полонених скоріше звільнили. Московський патріархат дискримінує репутацію Київського. Хочу, щоб у церкві розмовляли українською мовою, і дуже хочу, щоб був мир!”, – зазначила прихожанка Покровської церкви УПЦ КП Валентина Григорівна.

Законопроект  №4128 передбачає передачу храмів від однієї конфесії до іншої на підставі самоідентифікації частини парафіян. Іншими словами, для того, щоб передати будь-який храм, достатньо групі парафіян заявити, що вона хоче перейти в іншу конфесію і відповідно має право на приміщення. 

Законопроект  № 4511 «Про особливий статус релігійних організацій, керівні центри яких перебувають в державі, що визнана Верховною Радою України державою-агресором» передбачає встановлення особливого статусу для певних конфесій, формування додаткових умов для припинення їх діяльності, узгодження призначень на керівні посади в даних конфесіях з центральним органом виконавчої влади, який реалізовує державну політику в сфері релігії і так далі. 

Читайте також