Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

У Кобеляках обговорили проекти міжмуніципального співробітництва

У Кобеляках обговорили проекти міжмуніципального співробітництва

У  залі засідань Кобеляцької райдержадміністрації відбувся семінар з питань міжмуніципального співробітництва та розвитку місцевої пожежної охорони.

У ньому взяли участь голова Кобеляцької райдержадміністрації Таміла Шевченко, голова Центру сприяння розвитку співробітництва територіальних громад, доктор наук з державного управління В’ячеслав Толкованов, начальник Центру забезпечення діяльності Головного Управління ДСНС України в Полтавській області, голова Асоціації цивільного захисту Сергій Фірсов, експерт з децентралізації Олександр Ісип, керівник Кобеляцького районного сектору ГУ ДСНС Юрій Гребенюк, керівники місцевих пожежних команд Білицької селищної та Озерської сільських рад, селищні, сільські голови та депутати Кобеляцької районної ради.

Розглянули  питання про співробітництво територіальних громад, як інноваційний інструмент забезпечення муніципальної консолідації та сталого місцевого розвитку. Також присутні обговорили нові підходи до реформування системи цивільного захисту в умовах децентралізації та утворення місцевої пожежної охорони.

Розпочинаючи захід, голова Кобеляцької райдержадміністрації Таміла Шевченко зазначила, що метою семінару є обговорення практичної сторони питання міжмуніципального співробітництва та реалізація його на практиці.

З цією метою, за ініціативи Таміли Вячеславівни, до зали засідань райдержадміністрації і були запрошені сільські та селищні голови, аби вони мали змогу отримати практичні і теоретичні знання щодо міжмуніципального співробітництва. Оскільки така співпраця для реалізації проектів дає змогу використовувати не лише кошти місцевих бюджетів, а й залучати додаткові джерела фінансування. В тому числі, кошти обласного бюджету, грантові, кошти міжнародних фінансових і донорських організацій та інші кошти, незаборонені чинним законодавством.

Під час семінару особливий акцент був спрямований на створення сучасних пожежних частин в районі на базі уже діючих.

Наступними взяли слово В’ячеслав Толкованов та Сергій Фірсов. Вони детально поінформували присутніх про позитивний досвід співпраці між громадами на прикладі Полтавської області, в тому числі, і сусідніх районів.

Зокрема, зауважили, що за інформацією Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, станом на квітень поточного року зареєстровано 81 договір про співробітництво територіальних громад. З них 34 — це проекти Полтавської області. Полтавщина є беззаперечним лідером у цьому питанні. Адже, для порівняння, Івано-Франківська область зареєструвала 9 проектів, а Дніпропетровщина, взагалі, 1.

Насамкінець семінару, присутні в залі сільські та селищні голови мали змогу задати гостям питання, яких було чимало.

 

Читайте також