Ви тут:
Захисник України Полтавщина Суспільство 

Миргородські авіатори вчили “Захищати Вітчизну” студентів Хорольського коледжу

Миргородські авіатори вчили “Захищати Вітчизну” студентів Хорольського коледжу

Військовослужбовці 831 бригади тактичної авіації Повітряного командування «Центр» Повітряних Сил Збройних Сил України, що дислокується на Полтавщині, активно залучаються до військово-патріотичного виховання допризовної молоді регіону. Днями військові авіатори провели заняття в рамках навчальної програми дисципліни «Захист вітчизни» із студентами Хорольського агропромислового коледжу.

фото\ Facebook сторінка Генштабу ЗСУ

В Кімнаті бойової слави молодь ознайомилась із легендарними авіаторами, які стояли у витоків створення бригади, із героями, які відзначились своїми подвигами та віддали життя за мирне небо. ТВО заступника командира по роботі з особовим складом майор Віктор Шклярук зачарував присутніх захопливою розповіддю про експонати, які розповідають про нелегку професію військового льотчика-винищувача.

– 831 бригада тактичної авіації сформована 1 серпня 2003 року на базі 831 винищувального авіаційного полку та продовжує його бойові традиції. В період участі у Другій Світовій війні три льотчики полку за мужність і відвагу, проявлені в боях з фашистами, одержали звання Героя Радянського Союзу. За роки Другої Світової війни полком виконано 9960 бойових вильотів з нальотом 10451 година, знищено 417 літаків противника, 838 одиниць військової техніки, – сказав офіцер.

фото\ Facebook сторінка Генштабу ЗСУ

Сучасні солдати-контрактники роти охорони у вартовому містечку показали студентам трудові будні служби, продемонстрували свої професійні навики, яких набули за час служби в Повітряних Силах. На спеціально відведених навчальних місцях військовослужбовці відпрацювали практичні дії по напрямках. Зокрема, найбільш видовищними стала демонстрація дій особового складу варти з відбиття нападу на вартове приміщення, об’єкт, що охороняється, зміна вартових, порядок дій чатового в різних умовах обстановки, дії чатового, озброєного багнетом, прийоми рукопашного бою, які можуть бути застосовані чатовими.
Далі студенти піднялись в приміщенні підрозділу, де власноруч змогли під наглядом офіцерів бригади потренуватись розбирати та збирати зброю, приміряти бронежилети та каску.

Студент-першокурсник Артем Ландарь каже, що прийшов до коледжу підготовленим, адже в школі навчився вправлятись зі зброєю, пройшов військово-польові збори. І тільки приступає до розбирання автомату, як припускається помилки. Його виправляє офіцер роти охорони та показує всім студентам порядок розбирання та збирання автомату Калашникова.

фото\ Facebook сторінка Генштабу ЗСУ

На завершення перебування в бригаді хлопці та дівчата, які навчаються в Хорольському агропромисловому коледжі, доторкнулись до справжніх бойових літаків-винищувачів Су-27 та учбово-тренувального літака Л-39. Офіцери бригади розповіли про бойові можливості літаків та їх застосування, а також дозволили зазирнути до кабіни льотчика.

– В нашому коледжі існує девіз: «Сьогодні – студент, завтра – воїн». Близько 15 років коледж співпрацює із 831-ю бригадою тактичної авіації. За цей час відбулося чимало заходів з військово-патріотичного виховання допризовної молоді за участі військових авіаторів. Як результат – цьогоріч 10 наших випускників підписали контракт зі Збройними Силами України. Мені особливо приємно повертатись до 831-ї авіабригади зі студентами, адже два роки свого армійського життя віддав саме їй, – зазначив викладач предмету «Захист Вітчизни» Хорольського агропромислового коледжу прапорщик Микола Бойко.

Офіцер – прес-секретар лейтенант Світлана БОРИСОВА

Читайте також