Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Відтепер забезпечення медичних підрозділів ЗСУ базуватиметься на стандартах НАТО, – МОЗ

Відтепер забезпечення медичних підрозділів ЗСУ базуватиметься на стандартах НАТО, – МОЗ

Міністерство охорони здоров’я України спільно з Міноборони опрацювали проект наказу про Порядок постачання медичного майна Збройним Силам України в мирний час. Відтепер забезпечення медичних підрозділів ЗСУ базуватиметься на стандартах НАТО та із дотриманням практики доказової медицини.

Про це повідомляє МОЗ на своєму сайті.

Як зазнчається, забезпечення підрозділів військових частин (від медичного пункту до медичної роти) та навчальних баз і кафедр з військово-медичної підготовки до цього часу регламентувалося застарілими наказами та положеннями, розробленими ще за радянських часів.

Серед нововведень, з метою зниження корупційних ризиків та у зв’язку із приведенням нормативно-правових актів, у відповідність до міжнародних стандартів змінили всі торгові назви лікарських засобів на міжнародні непатентовані назви, які позначають діючу речовину. А із переліку необхідного майна виключили ті лікарські засоби, які не мають доказової бази, та застарілі препарати, що уже давно не використовуються у цивілізованих країнах.

Новий порядок також встановлює, що розчини для інфузій повинні бути не в скляній тарі, а в полімерній, що унеможливить їх розбиття, і є дуже зручним для транспортування.

І чи не найважливіше – нарешті у переліку з’явилися знеболюючі та препарати для наркозу, якими медичні роти майже не були забезпечені, відповідно, операції часто доводилося проводити практично без наркозу.

Як зазначають у МОЗ, внесення сучасних ефективних лікарських засобів та медичних виробів, неминуче призведе до збільшення видатків на їх придбання, але матиме важливий результат – якісне надання медичної допомоги та можливість зменшити кількість смертей, які можна попередити.

 

Читайте також