Ви тут:
Відео Полтавщина прес-онлайн-конференція Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві презентували проект закону “Про державну мову” (ВІДЕО)

У Полтаві презентували проект закону “Про державну мову” (ВІДЕО)

Сьогодні, під час прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини”, відбулася презентація проекту закону “Про державну мову” (№5679). Який внесений 33 нардепами і поєднує у собі кращий світовий досвід збереження національної ідентичності через мову, необхідний для застосування в Україні.

Координатор громадської коаліції “Україні — закон про державну мову” в Полтавській області Євген Янкевич, розповів про звернення від громадських діячів, краєзнавців, волонтерів та активістів Полтавщини до керівництва країни та у загальних рисах охарактеризував законопроект.

“Опитування інтернет-ЗМІ свідчать про потужну підтримку в суспільстві нового закону про мову та про запит на впровадження української мови у суспільне життя. Станом на 7 квітня понад 10 тисяч українських громадян підписали петицію на підтримку законопроекту на сайті ВР”, – зазначив він.

У свою чергу, член Координаційної Ради з питань застосування української мови в усіх сферах суспільного життя при Міністерстві культури, один із розробників законопроекту Тарас Шамайда, зазначив, що його прийняття покликане позитивно змінити Україну.

“Питання про місце і значення української мови в Україні — знову у центрі уваги. Але розтиражований штамп, що, мовляв, це питання “не на часі” і підкидається навмисне, щоб відволікти від “справді важливих” справ, – не має нічого спільного з реальністю. Рушійною силою зміни мовного законодавства стали не політики, які завжди чогось бояться, а українські громадяни, які не бажають більше миритися з принизливим становищем своєї мови у власній країні”, – розповів Шамайда.

З основними тезами законопроекту та аналітикою позитивних змін у державі, у разі його ухвалення, можна ознайомитися за посиланням texty.org/ua/pg/article/textynewseditor/read/74505

Про що ще йшлося на прес-конференції дивіться у ВІДЕО