Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Про особливості посилення правової спроможності територіальних громад дізналися державні службовці Котелевщини та Зіньківщини

Про особливості посилення правової спроможності територіальних громад дізналися державні службовці Котелевщини та Зіньківщини

19 квітня у с-щі Котельва відбувся черговий кущовий семінар із циклу «Актуальні питання розвитку правової спроможності територіальних громад на Полтавщині». Це вже другий семінар такого формату у новому році, аналогічний семінар відбувся 23 березня у м. Гребінка.

dscn4332

Основна мета даних семінарів –  посилення правової спроможності територіальних громад, сприяння оптимізації доступу громадян до надання безоплатної правової допомоги. Заходи проводяться в рамках реалізації Програми правової освіти населення області на 2016-2020 роки за ініціативи Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області, Полтавської обласної ради та за підтримки Полтавської обласної державної адміністрації.

Протягом минулого року подібні семінари проведені у м. Миргороді, Лубнах, селищах Машівка та Нові Санжари.

Цього разу слухачами семінару стали селищні, сільські голови, секретарі відповідних рад, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, голови та члени громадських рад при адміністраціях Котелевського та Зіньківського районів Полтавської області.

dscn4180Відкриття заходу відбулося  за участю заступника голови Полтавської обласної державної адміністрації Олега Пругла, заступника керівника апарату-керуючої справами виконавчого апарату Полтавської обласної ради Оксани Черкас, директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Олександра Черчатого. З вітальним словом до учасників семінару також звернулися очільники місцевої влади.

Під час семінару учасники заслухали доповіді щодо виконання основних завдань Регіонального та місцевих центрів з питань забезпечення надання безоплатної правової допомоги, реалізації Закону України «Про безоплатну правову допомогу» на регіональному рівні. Представниками системи БВПД області вкотре наголошено на позитивних моментах , що стосуються внесення змін до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», які набули чинності з 5 січня 2017 року, що значно розширили коло громадян, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу.

dscn4257Під час виступу керівник системи БВПД області звернув увагу на здобутках системи БВПД області у минулому році, на основних кількісних показниках діяльності, наголосивши на тому, що за кожним показником стоїть доля певної людини, яка опинилася у складній життєвій та правовій ситуації. Окремо Олександр Черчатий зазначив на переорієнтації системи, яка буде спрямована на посилення правової спроможності не лише окремого громадянина, а й територіальних громад в цілому. Діяльність МЦ з надання БВПД та бюро правової допомоги  орієнтуватиметься на вивчення потреб територіальних громад у правовій та методичній допомозі; координацію та методичне забезпечення роботи юристів органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань захисту прав громадян;  проведення кущових та інших семінарів з питань посилення правової спроможності територіальних громад та забезпечення захисту прав громадян. Під час виступу директор РЦ підкреслив важливість роботи місцевих центрів та бюро правової допомоги щодо завершення розробки та прийняття змін до програм правової освіти населення чи спеціальних програм надання правової допомоги з виділенням цільових коштів; проведення комунікативних заходів, насамперед, на рівні територіальних громад, спрямованих на інформування громадськості про систему правової допомоги та механізми захисту їх прав; забезпечення висвітлення інформації про права громадян та механізми їх захисту у ЗМІ.

dscn4280Учасники семінару  не лише ознайомилися з системою надання безоплатної правової допомоги в регіоні, а й з актуальними  правовими питаннями, які хвилюють мешканців територіальних громад, а саме: забезпеченням дотримання прав затриманих осіб правоохоронними органами, особливості правового статусу посадових осіб органів місцевого самоврядування, специфіку проходження та припинення служби в ОМС, зміни в законодавстві стосовно проходження служби в органах місцевого самоврядування, сприяння зайнятості громадян, їх пенсійному забезпеченню та соціальному захисту.

Постійними партнерами під час проведення таких семінарів є представники Полтавського обласного центру зайнятості, Головного управління Національної поліції у Полтавській області, Головного управління пенсійного фонду України в Полтавській області, Міжрегіонального управління Нацдержслужби у Полтавській та Кіровоградській областях, поліцейський омбудсмен. 

Серед учасників семінару провели анкетування щодо оптимального надання безоплатної правової допомоги у регіоні та розповсюдили буклети, що стосуються системи БВПД в Полтавській області та інституцій,що здійснюють захист прав та інтересів громадян.

Нагадуємо, що Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області працює за адресою: м. Полтава, вул. Європейська (Фрунзе), 37/40.

Для забезпечення оперативного реагування на повідомлення про затримання осіб, на звернення громадян про надання правової допомоги та на проблемні питання, які вони порушують, а також для надання роз’яснень законодавства у сфері безоплатної правової допомоги, цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.

Читайте також