Ви тут:
Відео Полтавщина прес-онлайн-конференція Суспільство ТОП-новина 

Голова Полтавського АМКУ відзвітував про 10 років роботи на посаді (ФОТО, ВІДЕО)

Голова Полтавського АМКУ відзвітував про 10 років роботи на посаді (ФОТО, ВІДЕО)

Сьогодні, на прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини”, голова Полтавського територіального відділу АМКУ Володимир Оніщенко прозвітував про 10 років роботи на посаді та розповів про справи, що перебувають у провадженні.

dsc_0220

Володимир Оніщенко виграв конкурс і очолив Полтавське обласне тервідділення АМКУ у квітні 2007 року. Підсумовуючи роботу за 10 років, прес-конференцію він розпочав зі статистики.

Оніщенко розповів, що за звітній період Полтавський АМКУ отримав 1803 завдань та подань. Також за власною ініціативою розпочав 1324 справ про порушення конкурентного законодавства. Найбільш активним був 2013 рік: тоді полтавці звернулися до АМКУ 279 разів, а власноручно тервідділення розпочало 196 справ.

 

За 10 років у АМКУ припинили 1422 порушень конкурентного законодавства. Найбільше у 2012 році — 205. Полтавське тервідділення наклало на порушників штрафи на 19,2, млн грн, до держбюджету вони сплатили 13,9 млн грн (з урахуванням штрафів та пені). У АМКУ виявили та припинили 235 порушень у вигляді антиконкурентних узгоджених дій. Найактивніше суб’єкти господарювання порушували цю норму законодавства у 2012-ому — 44 справи. Зараз у АМКУ на розгляді 6 справ”, – розповів голова АМКУ.

Володимир Оніщенко наголосив, що найпоширенішим це порушення було у 2012 році — 119 справ. Усього за звітній період у АМКУ припинили 524 порушення цього виду. Три справи ще перебувають у провадженні.

Володимир Оніщенко додав, що фігуранти справ мають обов’язково відповідати на запити АМКУ. Ненадання інформації у повному обсязі, невиконання рішень АМКУ, або створення перешкод у їхній діяльності — порушення антиконкурентного законодавства. За 10 років тервідділення припинило 331 з них.

Голова тервідділення підсумував, що економічний ефект припинення порушень за 10 років діяльності Полтавського АМКУ складає 312,14 млн грн. Найкращий показник був у 2012 році — 117,5 млн грн.

“АМКУ активно співпрацює з судами та правоохоронцями. Тервідділення направило до правоохоронних органів 98 матеріалів про наявність ознак злочину. У більшості випадків вони стосуються дій посадових осіб при проведенні держзакупівель”, – сказав він.

Також Володимир Оніщенко навів приклади резонансних справ, які розслідував АМКУ. Так, у 2015 році тервідділення посприяло зниженню тарифів на перевезення.

До нас постійно надходили численні звернення громадян про необґрунтоване підвищення вартості проїзду. Ми розпочали дослідження ринків надання послуг з перевезення пасажирів на приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування. АМКУ повністю дослідив цей ринок та охопив всіх автомобільних перевізників, які діють на ньому у відповідності до наданої Полтавською ОДА інформацією. Результатом стало зниження тарифів на перевезення пасажирів. “, – розповів Оніщенко.

Володимир Оніщенко розповів і про справи, які перебувають у провадженні.

“Минулого тижня АМКУ прийняв попередні висновки по чотирьох справах стосовно придбання трансформаторів ПАТ «Полтаваобленерго». Учасники торгів спотворили їх результати. На компанії-учасників торгів накладуть штраф, а «Обленерго» має усунути порушення. Рішення по цих справах тервідділення прийме на засіданні колегії 25 квітня”, – сказав Володимир Оніщенко.