Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

АМКУ: Кременчуцька та Кобеляцька міськради мають відмінити заборону продажу алкогольних напоїв у нічний час

АМКУ: Кременчуцька та Кобеляцька міськради мають відмінити заборону продажу алкогольних напоїв у нічний час

У Полтавському АМКУ встановили, що рішення органів місцевого самоврядування про заборону продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пів у нічний час є порушення конкурентного законодавства.

До Полтавського обласного тервідділення АМКУ звернувся з заявами гр. М.М. Войтюк. Вони стосуються прийняття Кобеляцькою міськрадою рішення про заборону продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива у місті з 21:00 до 07:00.

Аналогічну заяву у АМКУ розглянули за зверненням ГО «Право на захист». У Кременчуці заборонили продаж алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива у нічний час — з 22:00 до 8:00.

У АМКУ наголосили, що відносини, які виникають у звязку з економічною конкуренцією регулюються законом «Про захист економічної конкуренції». Відповідно до нього владні структури мають сприяти розвитку конкуренції та не вчиняти будь-яких неправомірних дій, які матимуть на неї неправомірний вплив.

Імпорт, експорт і оптова торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися субєктами всіх форм власності за наявності ліцензій. Делеговані повноваження органів місцевого самоврядування у цій сфері стосуються встановлення режиму роботи за погодженням з власником. Мова йде про розподіл робочого часу, а не становлення обмеження на реалізацію продукції у певні проміжки доби.

У АМКУ встановили, що місцеві ради не мають повноважень самостійно встановлювати постійну заборону продавати алкогольні, слабоалкогольні напої та пиво у певні години доби.

Рішення Кременчуцької та Кобеляцької міських рад місять ознаки порушення антиконкурентного законодавства. А саме — встановлення не передбаченої законами України заборони та обмеження самостійності підприємств щодо реалізації товарів.

Територіальне відділення надало рекомендації Кременчуцькій та Кобеляцькій місцевим радам щодо припинення ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції, шляхом скасування рішень про заборону продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива, в тому числі у певні години доби, — наголосив голова Полтавського обласного тервідділення АМКУ Володимир Оніщенко.

Прес-служба Полтавського обласного тервідділення АМКУ

Читайте також