Ви тут:
Головне Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Змінюється філософія роботи з пацієнтами – лікар повинен працювати з його факторами ризику, а не з пігулками, – Віктор Лисак

Змінюється філософія роботи з пацієнтами – лікар повинен працювати з його факторами ризику, а не з пігулками, – Віктор Лисак

dscn2393

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак на ранковому брифінгу перед підсумковою колегією розповів журналістам про інновації у галузі охорони здоров’я про реєстри пацієнтів, декларації з лікарями і планування госпітальних округів

  • Змінюється не розташування амбулаторій і ФАПів (вони залишаються), а принцип фінансування. Усі ресурси, що призначаються для первинної ланки, будуть сконцентровані у майбутній Національній службі здоров’я – центральному органі з територіальними відділеннями.

Зараз лікарні формують «червоний» реєстр – туди заносять усіх пацієнтів, які обслуговуються на певній території (на паперових і електронних носіях). На паперових носіях він є, додаються дані до електронної системи. До 1 травня триватиме робота над «зеленим» реєстром – тим списком пацієнтів, які підпишуть декларації і на яких цілеспрямовано будуть виділятися кошти юридичній особі (на даному етапі це – Центри первинної медико-санітарної допомоги). За різних пацієнтів (дітей і дорослих) будуть нараховуватися різні коефіцієнти.

Електронні системи по області є – у Гадячі, Полтаві, Горішніх Плавнях найвищий рівень впровадження, – говорить Віктор Петрович Лисак. – Вони ж будуть ключовим елементом у системі реімбурсації на ліки від артеріальної гіпертензії, цукрового діабету і бронхіальної астми, у видачі електронних рецептів.

Також змінюється філософія роботи з пацієнтами – лікар повинен працювати з його факторами ризику, а не з пігулками. По всій області ми ставимо завдання правильно визначати індекс маси тіла, фактори ризику, не просто роздати щоденники самоконтролю, а вести пацієнта і працювати в команді.

Щодо обрання лікаря, з яким варто підписати декларацію – є кілька простих дієвих порад: запитайте його сертифікат, кваліфікаційну категорію (є частина лікарів, які не хочуть підвищувати свою кваліфікацію), результати регулярного тестування, які лікарі здають кожні 5 років, і запитуйте людей, які у нього обслуговуються.

Важливим аспектом директор Департаменту охорони здоров’я назвав, перш за все, кадрове забезпечення закладів первинної ланки, адже нині скасований розподіл випускників медичних навчальних закладів, тому і організатори охорони здоров’я, і органи місцевого самоврядування повинні подбати про стимули, щоб молоді фахівці йшли працювати туди, де їх потребують.

– Стосовно карти госпітальних округів – є норматив, коли лікарня інтенсивного лікування першого рівня створюється у місці з населенням понад 40 000 осіб – відповідно це Полтава, Лубни, Миргород, Кременчук. Але щоб нікого не дратували ці назви, їх назвали «Північний», «Південний», «Західний» і «Східний» госпітальні округи. Зараз уже є план майбутнього облаштування лікарні інтенсивного лікування в Лубнах. Мета цих перетворень – якщо пацієнт потребує висококваліфікованої допомоги, його потрібно везти не до закладу-посередника, а туди, де цю допомогу негайно нададуть.

Читайте також