Ви тут:
Відео Головне Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві відбулась публічна дискусія #ВиборчаРеформаChallenge (ВІДЕО)

У Полтаві відбулась публічна дискусія #ВиборчаРеформаChallenge (ВІДЕО)

dsc_0142

Сьогодні у приміщенні ОКІА Новини Полтавщини відбулась публічна дискусія «#ВиборчаРеформаChallenge». У ній взяли участь аналітик Громадянської мережі ОПОРА Олександр Неберикут, радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Ольга Коцюруба, регіональний представник Громадянської мережі ОПОРА Дар’я Черкашина, представник ГО “Полтавська платформа” Олексій Сердюков, представники органів місцевого самоврядування, політичних партій, громадських організацій та журналісти.

Захід організувала Громадянська мережа ОПОРА спільно з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES).

Як зазначила Дар’я Черкашина, основною темою дискусії цього дня стала виборча реформа в Україні. Присутні обговорили переваги та виклики відкритих списків.

dsc_0140

Попри те, що парламентські політичні сили, Президент, Уряд неодноразово підкреслювали необхідність впровадження пропорційної системи з відкритими списками, відповідні положення досі не реалізовані. Бездіяльність Верховної Ради та парламентських фракцій у сфері виборчої реформи ставить під сумнів щирість намірів політичних еліт в цілому.

“Парламентська Асамблея Ради Європи вкотре закликала до прийняття єдиного виборчого Кодексу та пропорційної виборчої системи, як одного з ключових індикаторів спроможності країни до реформ. Неурядові організації в черговий раз закликають парламент до прискорення реформування виборчого законодавства та проводитимуть фахові консультації з місцевими політичними групами, експертами, організаторами виборчого процесу. Результати обговорень будуть систематизовані та надані на розгляд робочій групі з реформування виборчого законодавства, керівництву ВРУ, лідерам фракцій та народним депутатам”, – зазначила вона.

Читайте також