Ви тут:
Відео Головне Культура Полтавщина прес-онлайн-конференція Суспільство 

У Полтаві відбудуться Дні українського кіно в рамках фестивалю “Мазепа – фест”

У Полтаві відбудуться Дні українського кіно в рамках фестивалю “Мазепа – фест”

dsc_0d104

7, 8 та 9 квітня у кінотеатрі “Колос” відбудеться показ художніх, документальних та мультиплікаційних фільмів. Про це, на прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщи”, повідомили перший заступник голови Державного агентства України з питань кіно Сергій Неретін та голова Полтавського обласного товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Микола Кульчинський.

dsc_010d8

“Відкриття фестивалю відбудеться показом нового художнього фільму про УПА “Жива” (режисер Тарас Химич) о 16.00 год. Другого дня батьки та діти зможуть переглянути новий мультфільм “Микита Кожум’яка” о 12.00 год, можливо вдасться провести майстер-клас для дітей зі створювання мультфільмів”, – розповів Микола Кульчинський.

Також цього дня покажуть фільм Тараса Ткаченка про болючі проблеми вимушеної трудової української еміграції “Гніздо горлиці”.

dsc_01d10

“До Полтави приїдуть режисери та актори фільмів, щоб ознайомити глядачів зі зйомками сучасного українського кіно”, – додав Неретін.

“9 квітня буде День документального кіно. Глядачам продемонструють фільми про події новітньої російсько-української війни відомого режисера Олеся Саніна та ретроспективний історичний художній фільм видатного режисера Юрія Іллєнка”, – додав Кульчинський.

“Це перший фестиваль кіно в Україні. На кіноринку тільки почали з’являтися українські фільми. Тому ми плануємо проводити такі заходи не менше двох разів на рік у різних містах країни, щоб попит на українське кіно зростав”, – повідомив Сергій Неретін.

Вхід безкоштовний.