Ви тут:
Головне Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві обговорили заходи відзначення 330-ї річниці від часу обрання Івана Мазепи гетьманом (ФОТО)

У Полтаві обговорили заходи відзначення 330-ї річниці від часу обрання Івана Мазепи гетьманом (ФОТО)

dsc_0014

Сьогодні у Полтаві біля пам’ятника гетьману Івану Мазепі відбувся брифінг на тему: “Відзначення 330-ї річниці від часу обрання Івана Мазепи гетьманом“.

У заході взяли участь голова Полтавського обласного товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка Микола Кульчинський, співголова Харківської обласної громадської ради з відзначення 330-річчя обрання Івана Мазепи гетьманом Війська Запорізького Віктор Козоріз, Коломацький селищний голова Харківської області Володимир Бабець та полтавці та гості з Харківщини.

dsc_0081

Як повідомили під час брифінгу, 25 липня виповниться 330 років від часу обрання Івана Мазепи гетьманом Війська Запорізького, що мало велике значення для становлення Української козацької держави й подальшої боротьби за свободу та незалежність України.

Як повідомив Володимир Бабець, у липні цього року в селищі Коломак Харківської області встановлять пам’ятник видатному гетьману.

dsc_0055

“Не важливо де саме буде встановлено, ще один пам’ятник Івану Мазепі. Головне, що на нашій українській землі” – зазначив Микола Кульчинський.

З нагоди цієї історичної дати Полтавське обласне товариство «Просвіта» присвячує дні українського кіно в рамках Всеукраїнського фестивалю мистецтв «Мазепа-фест». Показ художніх, документальних та мультиплікаційних фільмів Полтавська «Просвіта» влаштовує 7, 8 та 9 квітня у кінотеатрі «Колос» (мережа «ВІЗЗОРІЯ») спільно з Державним агентством України з питань кіно. Вхід буде вільним.

Як зазначив Кульчинський, 7 квітня за участю голови Держкіно Пилипа Іллєнка відбудеться відкриття фестивалю та показ нового художнього фільму про УПА “Жива” (режисер Тарас Химич).

dsc_0066

8 квітня діти та батьки переглянуть новий мультфільм “Кирило Кожум’яка”, а ще цього дня покажуть фільм Тараса Ткаченка про болючі проблеми вимушеної трудової української еміграції “Гніздо горлиці”.

Також 9 квітня буде продемонстровано документальний фільм про події новітньої російсько-української війни відомого режисера Олеся Саніна та ретроспективний історичний художній фільм видатного режисера Юрія Іллєнка “Княгиня Ольга” у новій редакції. Щодня, після кожного сеансу відбуватимуться виступи режисерів та акторів та відповіді на запитання глядачів.

dsc_0033

dsc_0001

dsc_0013

dsc_0032

dsc_0040

dsc_0058

dsc_0076

dsc_0089

Читайте також