Ви тут:
Головне Полтавщина Сільське господарство Суспільство ТОП-новина 

Сергій Фролов про сільське господарство, органічне виробництво, інвестиції та плани на 2017 (ФОТО)

Сергій Фролов про сільське господарство, органічне виробництво, інвестиції та плани на 2017 (ФОТО)

dsc_0053

АПК області в минулому році забезпечив позитивну динаміку виробництва на 3,1% зріс обсяг виробництва валової продукції, у тому числі в сільгосппідприємствах – на 6 %. За обсягами виробництва область займає 2 місце, а в розрахунку на одну особу – 4 місце серед регіонів України. Про це, під час сьогоднішньої апаратної наради, повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Фролов.

Усі господарства області виростили 8,8 % від загальнодержавного обсягу зернових та зернобобових культу, 15 % – цукрових буряків, 11,6 % – сої, 6,1% – соняшнику на зерно. Валовий збір зернових у 2016 році становив 5,8 млн тонн за врожайності 61,8 ц/га”, – сказав Фролов.

Минулоріч в області зросло виробництва молока на 0,2 % (796,4 тис. тонн), м’яса – на 4 % (114,0 тис. тонн) та яєць – на 8,8 % (726,3 млн шт).

“За поголів’ям ВРХ та корів у сільськогосподарських підприємствах область займає перше місце в Україні, за поголів’ям свиней – четверте. Зріс експортний потенціал агропромислового комплексу”.

dsc_0018

На більш ніж 4% збільшився і загальний обсяг зовнішньої торгівлі товарами с/г і харчової промисловості. Як зазначив Фролов, третя частина експорту регіону – за аграрним сектором.

Активізовано інвестиційну діяльність. За 2016 у розвиток об’єктів сільського господарства, мисливства та надання пов’язаних із ним послуг спрямовано 3,2 млрд грн капітальних інвестицій, у виробництво харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів – 2,1 млрд грн. Загальна сума інвестицій складала 5,3 млрд грн, а це 48 % від загального обсягу. Альтернативним способом кредитування агросектору є аграрні розписки. У 2016 році їх оформлено 9 (4 фінансові та 5 товарних) на суму понад 67 млн грн”, – розповів Сергій Фролов.

Також він зазначив, що в області продовжується робота з розвитку сільських територій, проводиться робота з відновлення діяльності та створення нових сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (СОК), впроваджується Проект USAID/Партнерство заради інновацій: „Розвиток сімейних ферм, об’єднаних у сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи”, за яким до червня цього року планують створити ще 5 сімейних ферм.

dsc_0029

Одним із перспективних напрямків розвитку сільськогосподарського виробництва є рибництво. Підвищення обсягів вирощування та вилов риби частково можна забезпечити за рахунок прискорення надання для рибогосподарських потреб в оренду водних об’єктів, прийняття та впровадження комплексної Програми розвитку галузі рибництва Полтавської області, в якій планується передбачити підтримку на часткове відшкодування рибопосадкового матеріалу для зариблення водних об’єктів”.

dsc_0039

У 2016 на Полтавщині висадили 14,8 га нових садів за інтенсивними технологіями, у тому числі заклали 9,7 га ягідника для вирощування органічної продукції. У садівництво вклали понад 1,3 млн грн інвестицій.

За словами Сергія Фролова, минулоріч шляхом компенсації 90 % вартості придбаної сільськогосподарської техніки, обладнання та устаткування 4 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативи отримали кошти з обласного бюджету в сумі 471 тис. грн та залучили з місцевих бюджетів 588,7 тис. грн. Завдяки дії Програми, створили 7 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, які матимуть від 2 до 6 робочих місць та використовуватимуть офіційно найману працю зі сплатою відповідних податків до місцевих бюджетів.

dsc_0043

У рамках реалізації обласної програми розвитку та підтримки аграрного комплексу за пріоритетними напрямками на 2017 рік визначено: підтримку малих фермерських та особистих селянських господарств, стимулювання розвитку органічного землеробства та виробництва органічних продуктів харчування, збільшення рівня зайнятості сільського населення, підвищення якості та закупівельної ціни на сільськогосподарську продукцію селянських господарств, збільшення її доданої вартості через налагодження власної переробки за рахунок розвитку сільськогосподарської кооперації. У результаті виконання Програми, у 2017 році буде створено близько 100 робочих місць, мережу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів за різними напрямками діяльності, модернізовано 50 сімейних ферм, закладено понад 50 га плодово-ягідних насаджень”, – наголосив Сергій Фролов.

dsc_0049

Також одним із напрямків роботи на 2017 залишається співпраця з суб’єктами племінної справи у тваринництві області, організація селекційно-племінної роботи, що дасть можливість підвищити продуктивність тварин та стабілізувати обсяги виробництва в умовах зменшення поголів’я худоби. А у галузі рослинництва актуальними напрямками роботи залишаться розвиток селекції та насінництва.

У 2017 році Департамент спільно з ГУ Держгеокадастру у Полтавській області забезпечить механізм підтримки садівництва й стимулювання виробництва органічної продукції шляхом проведення спеціалізованих земельних аукціонів для надання земельних ділянок за пільговими орендними ставками. А спільно з ГУ Держпродспоживслужби в області розробить Програму фітосанітарних заходів щодо боротьби з амброзією полинолистою та ліквідації регульованих шкідливих організмів”, – підсумував Сергій Фролов.

dsc_0072

У свою чергу голова Полтавської ОДА Валерій Головко наголосив, що в області потрібно напрацювати концепцію стимулювання та реальної підтримки с/г виробників.

Нагадаємо, що сьогодні на апаратній нараді представили нового голову Громадської ради при Полтавській ОДА

dsc_0047

Система Orphus