Ви тут:
Головне децентралізація Полтавщина Суспільство 

Нижня Ланна створює об’єднану громаду з Ланною: відбулися громадські слухання

Нижня Ланна створює об’єднану громаду з Ланною: відбулися громадські слухання

s1000138

Жителі села Нижня Ланна в суботу вирішували, яким буде майбутнє їхньої громади. Близько ста осіб зібралися в будинку культури на громадські слухання. Питання за яке голосували – створення об’єднаної територіальної громади із центром у сусідній Ланні.

Ініціювала об’єднання Ланна, яка територіально, за кількістю населення та розвитком інфраструктури випереджає Нижню Ланну.Про це повідомляють в Полтавському регіональному відділенні Асоціації міст України.

Ланна ближче до нас, ніж Карлівка. Сюди простіше доїхати за потреби, якщо, наприклад, необхідно буде взяти якусь довідку. Навіть велосипедом швидко доберешся. А в Карлівку треба автобусом та ще й у чергах там стояти. Треба було ще раніше об’єднуватися, а не тягти, не ділитися, – висловлює свою думку Світлана, мешканка Нижньої Ланни.

s1000129

Ми вважаємо, що з Ланною об’єднуватися треба, це дуже близько, за 15 хвилин і ми, вважай, в районному центрі. Говорили про можливе об’єднання з Карлівкою, але ми проти, це далеко і не потрібне буде село місту. Та й лікарня там не дуже, – каже Михайло, працівник будинку культури.

Приїхали на громадські слухання і консультанти проекту ПУЛЬС Полтавського регіонального відділення Асоціації міст України. Олександр Полупан, консультант з правових питань, деталізував алгоритм і процедуру об’єднання, повноваження об’єднаної територіальної громади, розповів про перебіг реформи децентралізації в Україні та про успіхи ОТГ Полтавщини. Анжеліка Саідова, консультант з бюджетних питань, закцентувала увагу присутніх на податковій базі ОТГ, фінансовій допомозі з боку держави та навела приклади успіхів бюджетної децентралізації в уже створених об’єднаних громадах області.

Також на зібранні були присутні депутат Полтавської обласної ради Юрій Тимоха, нижньоланнівський сільський голова Валерій Шандиба, ланнівський сільський голова Олег Сліченко.

У результаті громадських слухань, які тривали понад дві години, люди одноголосно проголосували за об’єднання з Ланнівською сільською радою.

Читайте також