Ви тут:
Головне Полтавщина Суспільство 

Норвежці нададуть рекомендації зі створення ГЕС на Полтавщині

Норвежці нададуть рекомендації зі створення ГЕС на Полтавщині

dsc_0470

Сьогодні до Полтави з офіційним візитом прибула делегація з Норвегії. У рамках візиту вони зустрілися з заступником голови Полтавської ОДА Олегом Пругло,  директором департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА Інною Іщенко, начальником управління архітектури Полтавської ОДА Олександром Панковим, начальником Полтавського обласного управління водних ресурсів Володимиром Фомичовим.

Норвежську сторону представляли: керівник групи експертів  Сандгрен Ерік Йонас, представник головного Норвежського управління водних ресурсів Джон Сангенс, спеціаліст з напрямку ініціативних та адміністративних питань Норвегії Біргіт Лонгва, спеціаліст з питань ліцензування малої гідроенергетики Бріт Хауген та Стейнар Паттерсен, гідролог Джель Еп.

Мета візиту – зібрати інформацію, та зрозуміти ситуацію в Полтавській області з малими ГЕС.

dsc_0466

” Сьогодні ми з моїми колегами приїхалидо Полтави щоб зібрати інформацію стосовно ситуації в області з малими ГЕС. Головна мета полягає в тому, щоб подивитися та зрозуміти потреби в Україні. Зрозуміти чи є варіанти де ми змогли б допомогти у розвитку  ГЕС. Приїхали аби власноруч побачити ситуацію та дізнатися трішки більше і зрозуміти, що ми можемо зробити”, – розповів представник головного Норвежського управління водних ресурсів Джон Сангенс.

“У нас зовсім різні умови по відношенню до Норвегії для малих ГЕС. У Полтавській області відсутні гори, річки рівнинні. Створити потенціал для енергетики дуже важко. Кожен метр, що ми виділяємо для водосховища, затопляє плодючу землю. У Полтавській області шість працююих ГЕС, всі вони передані у приватну власність. Загальна вироботка електроенергії за рік складає близько чотирнадцяти мільйонів кіловат”, – розповів начальник Полтавського обласного управління водних ресурсів Володимир Фомичов.

Директор департаменту економічного розвитку Інна Іщенко зазначила, що ГЕС в Полтавській області побудовані давно. Інвесторів для їх відновлення на даний час немає. Але, Полтавська ОДА готова до співпраці.

 dsc_0470

dsc_0480

dsc_0488

dsc_0499

dsc_0504

dsc_0514

Читайте також