Ви тут:
Головне Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщину прибула місія програми U-LEAD з Європою з питань урядування у сфері охорони здоров’я (ФОТО)

На Полтавщину прибула місія програми U-LEAD з Європою з питань урядування у сфері охорони здоров’я (ФОТО)

dsc_0209

15 вересня 2016 року в Україні офіційно стартувала українсько-європейська програма «U-LEAD з Європою: Розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку».

Полтавська область активно долучилась до даної програми, а місто Полтава – стало базою для Регіонального хабу Програми U-LEAD з Європою для Північної та Центральної України. Офіс включає регіональне розповсюдження на Київську, Полтавську, Сумську, Харківську, Черкаську та Чернігівські області, урочисте відкриття якого відбулось 16 березня.

dsc_0196

Цього тижня до Полтавщини прибула оціночна місія програми U-LEAD з Європою з питань незалежного фінансового урядування у сфері охорони здоров’я. Сьогодні представники делегації зустрілися з заступником голови ОДА Олегом Пруглом, представниками Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій та Департаменту фінансів облдержадміністрації.

До складу місії увійшли: Джеймс Беннетт експерт у сфері управління державними фінансами та фінансування охорони здоров’я (ФРН); Крістен Ріхтер-Рашке експерт у сфері управління державними фінансами та фінансування охорони здоров’я (ФРН); Єнс Холст експерт у сфері управління державними фінансами та фінансування охорони здоров’я (ФРН); Аня Фішер керівник відділу секторальної децентралізації програми U-LEAD (ФРН); Ігор Артемов спеціаліст проекту.

dsc_0199

Експерти оцінювальної місії обміняються інформацією, думками та очікуваннями з представниками облдержадміністрації щодо функціонування системи охорони здоров’я на різних рівнях та, зокрема, в об’єднаних територіальних громадах. Основні питання місії стосуватимуться переважно можливостей, які пропонує процес реформування охорони здоров’я на різних рівнях державного управління. Окрему увагу приділять питанням управління державними фінансами, а також чинникам, що можуть становити загрозу реалізації реформи та окремих її компонентів.

dsc_0206

У рамках візиту, завтра експерти зустрінуться з представниками Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, а також відвідають об’єднані територіальні громади для ознайомлення з кращими практиками впровадження децентралізації в Полтавській області.

dsc_0214

Довідково:

Програма «U-LEAD з Європою: програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку» являє собою комплекс заходів, що реалізуються низкою донорів, зокрема Європеським Союзом та його країнами-членами – Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма включає два компоненти. Компонент 1, за реалізацію якого відповідає німецьке товариство з міжнародного співробітництва GIZ, стосується координації та посилення спроможностец на вертикальному і горизонтальному рівнях на всій території України – від рівня громад до центрального. За цим компонентом, в рамках проекту «Підтримки реформи децентралізації в Україні», що виконується GIZ було проведено серію навчально-методичних тренінгів за різними напрямами для представників об’єднаних територіальних громад Полтавщини, організовано навчальний візит для голів ОТГ до Німеччини, а також проведено конкурс на надання фінансової підтримки ініціатив громад. За результатами конкурсу відібрано 5 мікропроектів (Шишацька, Пирятинська, Омельництка та Глобинська об’єднані територіальні громади та Сергіївська сільська рада), кожен з яких отримав фінансову підтримку для реалізації власних ініціатив у розмірі 140 тис. грн.

dsc_0228

Компонент 2, за реалізацію якого відповідає Шведська агенція з розвитку міжнародного співробітництва (SIDA), передбачає створення ефективних Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАПів) в Україні, а особливо в об’єднаних територіальниї громадах. У лютому 2017 року, в цього компоненту було оголошено конкурс на фінансування створення та модернізації ЦНАПів в ОТГ. Конкурсний відбір проводила шведська компанія SKL International. 14 березня відбулось оголошення результатів конкурсу та підписання угод з 12 громадами України на отримання фінансової підтримки. Від Полтавської області конкурсний відбір пройшла Глобинська об’єднана територіальна громада.

dsc_0231

dsc_0237

dsc_0245

dsc_0253

Система Orphus Поделиться на fb