Ви тут:
Суспільство Україна 

НБУ відніс Платинум Банк до категорії неплатоспроможних

НБУ відніс Платинум Банк до категорії неплатоспроможних

d1b1a45bf60f2523592a3fa5e6afeb8d

ПАТ «Платинум Банк» віднесено до категорії неплатоспроможних. Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

Зазначено, що «Платинум Банк» подав до Нацбанку план реструктуризації, який передбачав виконання низки заходів з метою докапіталізації банку.

Однак, станом на 01 січня 2017 року банк не досяг позитивного значення капіталу. Враховуючи вищенаведене, правління Національного банку України прийняло рішення про віднесення ПАТ «Платинум Банк» до категорії неплатоспроможних.

Національний банк наголошує, що 97% (197 тисяч осіб) усіх вкладників ПАТ «Платинум Банк» отримають свої вклади в повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму 200 тис. грн. Клієнти з більшими обсягами вкладів отримають їх у межах суми, гарантованої фондом. Фонд забезпечить виплати гарантованої суми вкладів в обсязі близько 4.8 млрд грн.

Станом на 10 січня 2017 року фізичними особами – власниками істотної участі у ПАТ «Платинум Банк» є Борис Кауфман та Григорій Гуртовий незалежно від формального володіння з огляду на здійснення значного впливу на управління та діяльність банку.

Нацбанк визнав Гуртового та Кауфмана власниками істотної участі на основі аналізу операцій банку. Крім того, Кауфман підтвердив здійснення значного впливу на управління банком у письмовій заяві, поданій до Національного банку.

Читайте також