Ви тут:
Відео Головне децентралізація Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На початку 2017 року на Полтавщині діятиме 24 об’єднані громади (ФОТО, ВІДЕО)

На початку 2017 року на Полтавщині діятиме 24 об’єднані громади (ФОТО, ВІДЕО)

dsc_0071

Уже на початку наступного року у Полтавській області діятиме 24 об’єднані територіальні громади — 2 міські, 6 селищних та 16 сільських. Про підсумки першого року роботи та перспективи ОТГ розповіла під час апаратної наради у голови ОДА директор департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА Інна Іщенко.

dsc_0042

“Уже в березні пройдуть перші вибори у Скороходівській (Чутівського району) та Новоаврамівській ОТГ (Хорольського). На останній сесії обласної раді, 23 грудня, затвердили зміни до Перспективного плану, маємо рішення сесії щодо створення Рокитянської та Великобагачанської ОТГ Великобагачанського району. Крім того, є рішення сесії Бутенківської ОТГ Кобеляцького району. Також перші вибори очікують Новогалещинська, Дмитрівська та Сенчанська тергромади. Тож уже на початку 2017 року на базі 81 місцевої ради діятиме 24 об’єднані територіальні громади”, – зазначила Інна Іщенко.

За 10 місяців доходи бюджетів з трансферами у 12 ОТГ збільшились у 4 рази.

dsc_0057

“Усі ОТГ перевиконали планові показники. Основним джерелом наповнення став податок на доходи фізичних осіб. Об’єднання громад сприяло і збільшенню власних доходів місцевих бюджетів у 2 рази. Також ОТГ отримали освітню, медичну та інфраструктурну субвенції. Протягом року реалізовано більше 110 проектів на 130 млн грн. Найбільше їх втілили в Омельницькій ОТГ”, – розповіла Інна Іщенко.

Серед перешкод до об’єднання територіальних громад Інна Іщенко назвала супротив сільських, селищних голів, очільників районних рад, неврегульовані та не прийняті законопроекти щодо умови змін меж районів та порядку добровільного приєднання до вже утворених тергромад.

dsc_0048

“Також громадам бракує довгострокових інвестиційних проектів, які б у перспективі збільшували б їхні доходи в майбутньому. Ми будемо їм у цьому допомагати. Одне із завдань на наступний рік – запровадження Стратегічного планування соціально-економічного розвитку ОТГ”, – додала Інна Іщенко.

Голова ОДА Валерій Головко дав завдання на наступний рік.

dsc_0034

“По-перше, голови райдержадміністрацій мають допомогти та брати активну участь у створенні об’єднаних територіальних громад. По-друге, необхідно сформувати чіткий план дій – що потрібно фінансувати та які проекти впроваджувати. І, по-третє, маємо дати старт Агенції розвитку, яка допоможе ОТГ активніше рухатися вперед та втілювати проекти”, – наголосив Валерій Головко.

dsc_0062

dsc_0009

dsc_0004

dsc_0013

Читайте також