Ви тут:
Відео Головне Полтавщина прес-конференція прес-онлайн-конференція Суспільство ТОП-новина 

#ОдежиНА: За місяць полтавці зібрали понад 400 кг речей (ВІДЕО)

#ОдежиНА: За місяць полтавці зібрали понад 400 кг речей (ВІДЕО)

dsc_0012

Місяць тому у Полтаві стартувала ініціатива #ОдежиНА. Про перші результати роботи розповіли під час прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини” керівник Центру адаптації для бездомних осіб та звільнених із місць позбавлення волі БО “Світло надії” Олена Чикурова та керівник відділу інформації та комунікації БО “Світло надії” Крістіна Криженко.

Організатори розповіли, що не очікували такої активності серед полтавців у перший місяць реалізації #ОдежиНА. У місті встановили лише 2 спеціально облаштованих контейнери для збору вживаних речей — у переході “Злато місто” та ТРЦ “Київ”.

“Полтавці перевершили усі наші очікування. За підрахунками, за перший місяць містяни пожертвували 415 кг речей. Увесь одяг — класний. Вигрузку здійснювали по кілька разів на тиждень, загалом — 21 раз за місяць. Із транспортуванням нам допомоло підприємство “Комплект-сервіс”. Сортували – у Свято-Успенському соборі. Найбільше приносили дитячого одягу та зимових речей”, – розповіла Олена Чикурова.

Окрім одягу, полтавці приносили книги, взуття, посуд, іграшки та косметику. Речі, які вже непридатні для вжитку, передали волонтерам Полтавського батальйону небайдужих для виготовлення маскувальних сіток бійцям АТО.

“Також велика активність серед користувачів соціальних мереж, які окрім поширення інформації про цю ініціативу, своєчасно інформували про те, що речей у баках вже забагато і їх потрібно забрати”, – додала Олена Чикурова.

dsc_0047

Також під час прес-конференції розповіли, що частину дитячого одягу, які зібрали у рамках ініціативи #ОдежиНА, уже передали дітлахам із інтернату, що поблизу Лохвиці.

Серед планів БО “Світло надії” – встановлення додаткових баків для вживаних речей. Крістіна Криженко наголосила, що їх необхідно хоча б три.

“У планах — збільшити кількість баків, щоб охопити усі райони міста та популяризувати благодійну справу серед містян. Ще хоча б три баки необхідно. Адже потреба в одязі та взутті завжди є. Особливо, із настанням холодів”, – зазначила Крістіна Криженко.

Ініціатива #ОдежиНА — це європейський досвід, який впроваджують в Україні лише 7 міст, серед них – і Полтава.Читайте також