Ви тут:
Відео Головне децентралізація Полтавщина прес-конференція прес-онлайн-конференція Суспільство ТОП-новина 

Дитяча ігрова кімната та виготовлення піролізних котлів — переможці проекту “Крок до підприємництва” на Полтавщині (ВІДЕО)

Дитяча ігрова кімната та виготовлення піролізних котлів — переможці проекту “Крок до підприємництва” на Полтавщині (ВІДЕО)

dsc_0021

Про підсумки проекту «Крок до підприємництва», який тривав із вересня по листопад, розповіли під час прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини” директор Представництва DVV International в Україні Олег Смірнов, директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА Інна Іщенко, керівник проекту від ГО «ОМЦ ПЛЮС» Світлана Матяш.

Проект «Крок до підприємництва» проводила ГО «ОМЦ ПЛЮС» за сприяння Представництва DVV International в Україні та фінансової підтримки Міністерства економічного розвитку та співробітництва Німеччини.

Як розповіла Світлана Матяш, цей Проект реалізували у Клепачівській ОТГ Хорольського, Артемівській ОТГ Чутівського районів, Глобинській та Шишацькій громадах. Також були учасники із Білоцерківської ОТГ Великобагачанського й Сергіївської ОТГ Гадяцького районів.

“Проект проходив у три етапи: спочатку проаналізували соціально-економічний стан кожної з проектних громад та провели майстер-класи. Потім, протягом 6 днів учасники пройшли тренінговий курс. Сьогодні учасники презентували свої бізнес-плани. Їх було 10. Загалом навчання пройшли 24 особи”, – розповіла Світлана Матяш.

Підтримка підприємництва у територіальних громадах, а саме реалізація проекту “Крок до підприємництва”, є основою економічного розвитку Полтавщини, переконана Інна Іщенко.

“Адже підтримка підприємництва є основою економічного розвитку області. На мою думку, переможці у цьому Проекті — усі учасники, усі — найкращі. Хотілося б, щоб усі учасники знайшли інвесторів, а ми допомагатимемо їм у цьому та стимулюватимемо. Сподіваюся, й наступні роки будемо розвивати цей напрямок. Ми маємо ще більше залучати у підприємництво наші територіальні громади”, – наголосила Інна Іщенко.

Переможців обирати було дуже складно, додав Олег Смірнов.

“Проект “Крок до підприємництва” – поштовх для кожної людини, щоб вона бачила результати свого навчання. Дійсно, сьогодні було дуже важко когось виділити, адже усі бізнес-плани, які представили нам, з одного боку — це, наче, й бізнес, а з іншого — вони спрямовані на вирішення конкретних соціальних потреб окремої групи людей територіальної громади. Сподіваюся, проекти переможців, які ми обрали, уже найближчим часом будуть реалізовані разом з громадою”, – зазначив Олег Смірнов.

Найактивнішою виявилась, як наголосили під час прес-конференції, Шишацька об’єднана територіальна громада. Адже переможцями “Крок до підприємництва” стали проекти мешканців цієї громади – дитяча кімната “КРОШ” у Шишаках та виготовлення піролізних твердопаливних котлів.

“Ці проекти — види сімейного підприємництва. Сподіваємося, для них перемога буде гарною мотивацією”, – додала Світлана Матяш.

Переможці проекту “Крок до підприємництва” Руслан та Ірина Панчошка презентували бізнес-проект із виготовлення піролізних твердопаливних котлів.

dsc_0033

“Ця перемога підтвердила, що наш проект — важливий та потрібний суспільству. Адже зараз така ситуація, коли люди не можуть оплатити квитанції за спожите тепло. Ми ж закликаємо економити. Для себе та своїх рідних вже виготовили такі котли. Його виготовлення — дуже затратне, майже 70 відсотків собівартості — це матеріали близько 15 тисяч гривень. Такий же котел із заводу коштує від 30 тисяч гривень“, – розповіла родина Панчошка.

Незабаром у Шишаках з’явиться дитяча ігрова кімната “КРОШ”, переконана переможниця Проекту Олена Харенко.

dsc_0036

“У нашому селищі немає закладу, куди можна повести дитину відпочити. Тож виникла така ідея. В ігровій кімнаті ми будемо пропонувати відсвяткувати дитячі дні народження, погодинне перебування малят, а також у перспективі – фітнес для малюків та їхніх мам, працюватимуть няні погодинно”, – розповіла Олена Харенко.

Окрім того, на прес-конференції презентували проектну публікацію на основі тренінгового курсу з відкриття сімейного підприємництва у рамках Проекту та з проведеним аналізом громад. Ці посібники передадуть головам територіальних громад.

Читайте також