Ви тут:
Анонс Відео Головне Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Після 5-річної перерви, у Полтаві відбудеться Всеукраїнський патріотичний етно-рок фестиваль “Мазепа-Фест” (ВІДЕО)

ydy1VnZCzFg

Цьогоріч 25 вересня, після тривалої — 5-річної перерви, у Полтаві відбудеться Всеукраїнський патріотичний етно-рок фестиваль мистецтв “Мазепа-Фест”.

DSC_0001 (1)

Сьогодні, під час прес-конференції, директор фестивалю Данило Данилейко, розповів, що захід має триєдину мету: утвердження в свідомості української молоді української мови, пісні, музики як необхідної умови гармонійного розвитку особистості; відновлення історичної пам’яті українців, зруйнування насаджених російською імперією міфів стосовно гетьмана Івана Мазепи і самої Полтавської битви та популяризацію українських рок-музикантів, які демонструють творчу оригінальність та глибину. Огляд найцікавіших, найяскравіших досягнень у різних видах мистецтв.

DSC_0014

«Всеукраїнський фестиваль мистецтв «Мазепа-Фест», присвячений пам’яті українських козаків, які загинули у Полтавській битві під проводом гетьмана Івана Мазепи за волю України, в якому беруть участь відомі українські гурти, кобзарі, лірники та кіномитці. Проведення фестивалю мистецтв «Мазепа-Фест» спрямовано на руйнування міфу про «неформат»сучасної української музики, повернення в історичну пам’ять громадян України, дискредитованого імперською пропагандою, постаті Івана Мазепи, як визначного державного діяча України. Любов до України, її культури, мови – наскрізна тема фестивалю, що втілюється не тільки в музичних творах виконавців, але й у кожному їх слові, — зазначив Данилейко.

За його словами, фестиваль отримав підтримку на рівні Міністерства молоді та спорту України, Полтавської ОДА та Управління культури Полтавського міськвиконкому.

Режисером заходу є Сергій Архипчук.

DSC_0016

Член правління Полтавського обласного товариства «Просвіта» Олег Пустовгар розповів, що програма перших фестивалів “Мазепа-Фест” включала в себе винятково виступи українських рок-гуртів, то згодом до заходу додалися кінопокази, концерти хорової музики, клубні виступи рок-гуртів та інші події. Адже на фестиваль приїжджає багато письменників і митців, котрі заряджаються енергією для подальшої творчості. Цьогоріч до всього цього додадуть ще й мастер-класи народних умільців. Обіцяють запросити і зірок Всеукраїнського масштабу, щопрада, поки не називають їх. 

Розпочнуть фестиваль із мітингу біля пам’ятника Іванові Мазепі, далі — урочистою ходою попрямують на головну сцену на Співочому полі імені Марусі Чурай. Початок заходу о 15:00.

Вхід на “Мазепа-фест” цьогоріч буде платним. Квиток, за попередньою купівлею в Інтернеті, коштуватиме 50 гривень, в день концерту — 70. Дітям до 14 років та військовим (за умови пред’явлення посвідчення) вхід безкоштовний. Студентам та пенсіонерам надаватимуть 10% знижки.

Нагадаємо, що Всеукраїнський фестиваль рок-музики “Мазепа-фест” був заснований у 2003 році товариством “Просвіта” та його керівником Миколою Кульчинським.

DSC_0018

Наостанок, гурт «Трансформери» подарували журналістам свою пісню.

Система Orphus Поделиться на fb