MENU2016 07 12 15:29:01

DSC_0037

Архієпископ Полтавський і Кременчуцький владика Федір поділився своїми роздумами з приводу “хрестового походу” з Донбасу на Київ.

“Хресна хода, організована УПЦ МП, впевнений, що з благословення Москви, викликала неабияку стурбованість в українському суспільстві. Виникає запитання: яка її мета і як цьому протидіяти?

Хочу поділитися щодо цього своїми міркуваннями. Як на мене, в цій події є не лише загроза і негатив, але й певні позитивні моменти. Позитивом є те, що нарешті українське суспільство побачило “істінноє ліцо канонічєского Православія” в обличчях молодиків у камуфляжах, “тупого фанатизму” та ненависті до України і всього українського, з якими ми зустрічаємося протягом двадцяти років розділення Українського Православя. Нарешті всі побачили, яку реальну загрозу несе в собі це церковне угрупування, яке претендує на статус Української Церкви.

Ще одним позитивом є те, що велика кількість людей розуміє загрозу, повязуючи діяльність УПЦ МП з поширенням “русского міра”, та готові цьому протидіяти.

Стосовно реальних загроз. Провокації цілком можливі, адже ФСБ здатне на все. Можуть кинути гранату в натовп, а потім показати на всіх російських каналах хлопця з ПС, який це зробив з намови СБУ. Не думаю, що вони на це підуть.

Головна мета цієї акції показати Вселенському Патріархові, що українське суспільство розділене і “мільйони” вірян “канонічєской Церкві” виступають проти визнання Київського Патріархату, який за словами Патріарха Кирила “вмєстє с бандітамі і націоналістамі захвативаєт храми канонічєской Церкві”. Думаю, в цьому справжня причина.

Не варто перегороджувати дорогу і чинити фізичний опір, це може привести до насилля, бійок, тілесних ушкоджень. І стане гарним приводом для Патріарха Кирила розсилати листи з обуренням Предстоятелям всіх Церков.

Дійсно ефективною протидією стане перевірка учасників “хрестового походу” на наявність терористів, зброї і вибухових речовин. Швидше за все, українські спецслужби виявлять не мало цікавих осіб. Багато з вас памятає, як перед початком війни Україною “курсували” дари волхвів, які супроводжував відомий нам усім пан Гіркін.

Також реальною протидією буде участь всіх свідомих українців у традиційній хресній ході, яку з 2008 року організовує Українська Православна Церква Київського Патріархату. Хода відбудеться 28 липня, в День пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира. Запрошую взяти участь у цьому молитовному заході. По можливості, відпросіться з роботи 28 липня і приїдьте у Київ до Володимирського собору від якого розпочнеться хода. Орієнтовний початок по завершенню Літургії об 11:30″, – написав на своїй сторінці у Facebook владика Федір.

Мітки:

Loading...

54 queries in 0,534 seconds.