Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Полтавщина: нардепи Надія Савченко та Іван Крулько агітували за Руслана Богдана

4 червня в місті Лохвиця Полтавської області (центр 151 виборчого округу) відбувся захід на підтримку висунутого конференцією політичної партії «Батьківщина» кандидата в народні депутати Руслана Богдана. Захід відбувся за участі народних депутатів від «Батьківщини» Надії Савченко та Івана Крулька.

4_06_Poltavschina_nardepy_Nadija_Savchenko_ta_Ivan_Krulko_agitujut_za_Ruslana_Bogdana(photo1)

Захід зібрав близько 500 людей (населення Лохвиці близько 12 тисяч чоловік), яких, напередодні, закликали прийняти участь плакатами саме з зображенням Надії Савченко: «4 червня в Сквері героїв України в м. Лохвиця відбудеться мітинг за участі Героя України Надії Савченко».

4_06_Poltavschina_nardepy_Nadija_Savchenko_ta_Ivan_Krulko_agitujut_za_Ruslana_Bogdana(photo2)

4_06_Poltavschina_nardepy_Nadija_Savchenko_ta_Ivan_Krulko_agitujut_za_Ruslana_Bogdana(photo3)

Виступаючи перед громадою міста Надія Савченко закликала повірити Руслану Богдану, хоча й зізналась, що не так давно знайома з ним: «Я не скажу вам багато, тому що це вибори, агітація, і це для мене нове. Але я скажу вам, що не так давно знаю Руслана, проте, побачивши його я одразу йому повірила. Він такий саме як ми з вами – простий хлопець з народу. Тож якщо йому повірила я, повірте і ви».

Іван Крулько наголосив, що партія повністю впевнена в кандидатурі Руслана Богдана і зробить все необхідне задля його підтримки та перемоги у виборчому окрузі. Після чого й сам потенційний кандидат запевнив громаду, що працюватиме для округу і докладатиме для перемоги максимум зусиль.

4_06_Poltavschina_nardepy_Nadija_Savchenko_ta_Ivan_Krulko_agitujut_za_Ruslana_Bogdana(photo4)

Слід зазначити що згідно з статтею 68 Закону України «Про вибори народних депутатів» згаданий захід є однією з форм політичної агітації. А згідно частиною 6 статті 68 цього ж закону: «Передвиборна агітація здійснюється за рахунок коштів виборчих фондів кандидатів у депутати в одномандатних округах. Використання власних коштів партій, кандидатів у депутати чи коштів з інших джерел для проведення передвиборної агітації, у тому числі з ініціативи виборців, забороняється». Підставою для відкриття виборчого фонду, згідно з частиною 1 статті 48, може бути тільки копія рішення Центральної виборчої комісії про реєстрацію кандидата у депутати в одномандатному окрузі.

Нагадаємо що сам Руслан Богдан ще не є зареєстрованим кандидатом в народні депутати, а лише висунутий на цю посаду конференцією партії «Батьківщина».

Як зазначає координатор громадського спостереження ОПОРА в Полтавській області Дар’я Черкашина: «У випадку якби Руслана Богдана вже було зареєстровано кандидатом, такі дії могли б розцінюватись як порушення Закону України «Про вибори народних депутатів України», оскільки це було б розцінено як фінансування агітації з-поза виборчого фонду. Проте на даний момент Руслан Богдан ще не зареєстрований ЦВК, а отже не має статусу суб’єкта виборчого процесу і не може нести відповідальності за це порушення».

Крім цього, ОПОРА трактує даний захід як маніпулювання виборчої думки.

Система Orphus Поделиться на fb