Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Діаспора в книгах. Полтавці отримають можливість безкоштовно «відвідати» Бразилію, Австрію та Канаду

25 лютого о 16:00 в Полтавській бібліотеці-філіалі №4 для дорослих (вул. Фрунзе 141) відбудеться презентація нових книг видавництва «Дуліби — «Бранзолії» Марини Гримич та «Бонді» Ігоря Осташа.

«Дуліби» — приватне видавництво, що спеціалізується на виданні сучасної української літератури та наукових праць історико-етнологічного спрямування. Назва видавництва походить від стародавнього племені дулібів.

Марина Гримич — прозаїк, доктор історичних наук, кандидат філологічних наук і директор видавництва «Дуліби». Жінка є членом Спілки письменників України, членом Канадської спілки етнологів та лауреатом Всеукраїнського літературного конкурсу «Коронація слова» (2000, 2001 роки — дипломант, 2002 рік — перша премія конкурсу за роман «Егоїст»).

Нова книга Марини Гримич «Бранзолія» — це подорожні записки автора Бразилією, що включають оповіді про історію та життя українців в цій південноамериканський країні.

— З величезного масиву сотень узятих в експедиції інтерв’ю, фото- та відеоматеріалів, авторка для своєї розповіді про Бразилію обрала найвиразніші фрагменти. Коли читаєш «Бранзолію», попри поганеньку якість чорно-білих фото, дуже зримо уявляєш собі все, про що пише автор, — зазначає в своїй рецензії на дану книгу журналістка Інна Долженкова.

Ігор Осташ — народний депутат України II-IV скликань, колишній Надзвичайний і Повноважний Посол України в Канаді, науковець. Автор близько 250 праць, зокрема: «Ukraine in 1990’s» (1992), «Quo vadis, Ukraine» (1992, автор і ред.), редактор: «Українська мова як іноземна: методика викладання» (1994), «Сам собі редактор» (1997), «Українська щодня» (1998).

«Бонді» — книга Осташа про життя та творчість Богдана Весоловського (псевдонім: Бонді, 1915 — 1971 рр.) — українського музиканта, автора багатьох танцювальних шлягерів (танго, вальсів, фокстротів), ліричних пісень та романсів. Весоловського, який народився у Відні, а помер у Монреалі, називають батьком української естрадної музики. В передмові до своєї книги автор акцентує увагу на важкому життєвому шляху Бонді та його значенні для української культури:

—​ Його життя ламали жорна трагічних міжвоєнних часів, Другої світової війни, а також періоду «холодної» війни. Ці жорна змусили композитора пройти випробування долею біженця і емігранта, проклавши його життєву дорогу через Україну і Польщу, Чехословаччину і Австрію, Німеччину і Канаду. Він був великим українцем, хоч ніколи й не мав українського паспорта.

Захід відбудеться за підтримки мецената Андрія Гурніка. Вхід вільний.

Варто зазначити, що о 14:00 в цей день в Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Котляревського Марина Гримич презентуватиме іншу книгу видавництва «Дуліби» — російськомовний переклад бестселера історика Тімоті Снайдера «Криваві землі. Європа між Гітлером і Сталіним».

Денис Старостін, незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus»