Ви тут:
Головне Політика Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавці обговорили зміни до Конституції в частині децентралізації

DSC_0015

Сьогодні у рамках програми USAID “РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво”, яку виконує Фонд Східна Європа, у Полтаві обговорили зміни до Конституції України в частині децентралізації.

Зокрема, представники органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, науковці, представники громадськості пригадали історію та регламентну процедуру внесення змін до Конституції.

Перший заступник голови ОДА Андрій Пісоцький, зокрема, зазначив, що з державного фонду регіонального розвитку лише половина коштів підуть на об’єднані громади області, адже вони надали замало якісних проектів розвитку.


Павло Кишкар, депутат Верховної Ради, спростував міфи про узурпацію влади префектами та роз’яснив основні засади законопроектів. “Село вимирає не тому, що проводиться реформа децентралізації, а тому що воно вже вимирає останні кілька десятків років”, – зазначив Кишкар.

Він запевнив, що усі виділені прямі дотації дійдуть до громад (лише експертна підтримка проведення реформи складає 170 млн євро, пряме супроводження – понад 1 млрд доларів).

Проте, на місцях треба сформувати цілий проект якісних проектів, щоб їх вдалося реалізувати на зазначену суму. На жаль, нині маємо низький рівень щодо написанні грантових проектів.


Ігор Парасюк, координатор проекту, підкреслив про важливість запровадження основних принципів місцевого самоврядування та принцип повсюдності обєднання, щоб в Україні карта самоврядування не обмежувалася лише населеними пунктами, а відкрилися нові можливості залучення інвестицій. 

Окремо він зупинився на 18-му, так званому перехідному пункті змін до Конституції щодо особливого порядку управління на прифронтових ситуація  і Донбасі:

Загалом, учасники обговорення зійшлися на думці, що системний рух і реформи процесів децентралізації є невідворотними.

DSC_0011

Система Orphus Поделиться на fb