Ви тут:
Офіційно Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відзначили 25-річчя прийняття Декларації про державний суверенітет України

prapor_0З нагоди 25-річчя Декларації про державний суверенітет України в Полтавському краєзнавчому музеї ім. В.Кричевського відбулося засідання «круглого столу», участь у якому взяли представники громадськості, які безпосередньо брали участь у історичних подіях боротьби на незалежність України у кінці минулого століття – О.Келим, З.Коваленко, В.Убийвовк та інші, а також керівник апарату облдержадміністрації М.Білокінь, заступник голови обласної ради В.Микійчук, науковці, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.

Перед початком роботи учасники «круглого столу» поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку та виконали Гімн України. Розпочинаючи засідання, керівник апарату облдержадміністрації Микола Білокінь зазначив: «Ухвалення Декларації стало потужним поштовхом до відродження української незалежності, засвідчило наше споконвічне прагнення бути господарями на своїй землі та чітко окреслило історичний вибір українців – творення самостійної демократичної правової держави. Більшість положень Декларації є засадничими для розвитку новітньої України і покладені в основу її Конституції».

Учасники «круглого столу» згадали хронологію історичних подій того часу в Україні та зокрема у Полтаві, наголосили на позитивах прийнятого документу а також вказали на проблеми, які невідкладно належить вирішувати в Україні, щоб закладені в Декларації положення були реалізовані в реальному житті.

«Як найбільшу цінність ми повинні захищати і оберігати українську соборність, бути єдиними в своїх помислах, цілях і діях, адже тільки тоді Україна матиме шанс на майбутнє, гідне наших дітей. Ми маємо щодня, щохвилини пам’ятати, що лише в єдності наша сила, і лише наполегливий, цілеспрямований рух уперед дасть нам змогу побудувати сильну, економічно і духовно багату державу» – наголосив Микола Білокінь, підсумовуючи роботу «круглого столу».

поширити новину: