Ви тут:
Офіційно Політика Полтавщина Споживач Суспільство 

Роми Полтавщини до центру зайнятості не йдуть

Роми, які проживають на території Полтавської області, фактично не звертаються за соціальною допомогою до центрів зайнятості.

Про це повідомив начальник відділу організації профорієнтації Полтавського обласного центру зайнятості Микола Окара під час засідання у Полтавській ОДА фокус-групи “Реалізація державних програм, спрямованих на захист і поліпшення соціального становища ромського населення України”.

Причиною того, що роми не йдуть до центрів зайнятості Микола Окара назвав те, що вони переважно або торгують на ринку, або ж є власниками магазинів. Тож оформляти державну допомогу не мають потреби. Також він зауважив, що зараз обласний центр зайнятості пропонує фінансову допомогу для започаткування власної справи.

У свою чергу керівники ромських общин вбачають тут іншу причину. Зокрема, голова ГО “Миргородські Роми” Микола Чернявський пояснив, що більшість ромів є малограмотними і їм часто дуже складно навіть написати заяву, звертаючись до певної державної установи. Тому усі питання вони намагаються вирішувати самі.

Загалом, присутні на фокус-групі представники соціальних державних служб та структурних підрозділів облдержадміністрації зійшлися на думці, що на Полтавщині ромське населення є абсолютно в рівних умовах з іншими національностями і якихось особливих проблем з наданням їм соціальних послуг не виникає.

Система Orphus