Ви тут:

Українська автокефальна православна церква в Полтавській області

Українська автокефальна православна церква в області має 1 управління та 8 релігійних громад, що зареєстрували свої статути відповідно до законодавства України. У лютому 2010 року змінено юридичну адресу Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ на с. Шкурупіївка Решетилівського району Полтавської області. Єпархіальне управління УАПЦ зареєстровано за приватною адресою, власного приміщення не має.

Очолює єпархію єпископ Афанасій (в миру Шкурупій Володимир Михайлович), який 26 серпня 2009 року рішенням Архієрейського Cобору УАПЦ висвячений на єпископа Харківсько-Полтавської єпархії, а 15 листопада цього ж року в м. Києві в храмі Миколи Набережного хіротонізований на єпископа Харківсько-Полтавського.

У 1991 році ним засновано духовно-літературний альманах «Великдень» (вийшло у світ два числа часопису), а в 1992 році заснував всеукраїнську газету «Добродій», яка з 1995 року виходить у світ як щотижневе передплатне видання, а з 2005 року як релігійний православний двотижневик.

У 2012 році закінчив Національний університет “Острозька академія” та здобув кваліфікацію магістра богослов’я (теологія).

При єпархії діє єпархіальний хор Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ, який очолює протодиякон Олександр Горай.

Харківсько-Полтавська єпархія УАПЦ є співорганізатором багатьох культурних заходів. Традиційним є регіональний фестиваль духовної музики «Небесні перевесла», який актуалізує значення хорового духовного й народного співу в єднанні українців у справі національного відродження та утвердження Української Держави.

У Полтавському обласному краєзнавчому музеї ім. В.Кричевського неодноразово презентували виставку «Діалоги в мистецтві» харківського художника О.Лазаренка. Теми сюжетів його робіт здебільшого навіяні відвідинами християнських місць світу. Під час урочистого відкриття О.Лазаренко подарував авторський портрет В.Кричевського музейному закладу.

Духовенство Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ активно допомагає українським військовим, які беруть участь у захисті України від російської агресії. Так, у квітні голова місіонерсько-паломницького відділу, прес-секретар єпархії протодиякон Олександр Горай очолив групу вірян, яка вирушила у військову частину в Чугуєві.

Віруючі з Полтави та Харкова за короткий термін зібрали посильну допомогу для військових. Керівником фірми «Форт» Валерієм Храбрих було надано вантажний автотранспорт, на якому, власне, й було доставлено продукти харчування, одяг, ковдри та матраци військовим. Частину ж зібраних речей та продуктів вже силами голови Харківської парафії Пресвятої Богородиці «Невпивана Чаша» Михаїла Калініна було передано безпосередньо військовим у місцях їх дислокації.