Ви тут:
Культура Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві презентували сайт про Петлюру (ФОТО)

Сьогодні у Полтавському Краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбулася презентація сайту Полтавського обласного громадського комітету з увічнення пам’яті Симона Петлюри з нагоди 135-річчя від дня його народження. Сайт містить біографію отамана, також на його сторінках можна знайти спогади, документи та багато іншого про видатного діяча. Адреса сайту http://petlura.poltava.ua/.

«Створили сайт іще у 2006 році, з того часу він поступово оновлювався, додавалася інформація. За основу ми брали біографічні дані, які змогли знайти, а також доповнювали цей сайт інформацією зі ЗМІ. Зараз ми плануємо його розвивати, відскановуючи друковані видання, наприклад, «Полтавська Петлюріана», хочемо зробити інформацію доступною для людей. Останнім часом зацікавленість сайтом та кількість відвідувачів не дуже відслідковували, бо думки зовсім про інше були, про останні події в країні. А за часів Януковича усе здавалося на скільки безнадійним, що ми сайт просто підтримували, і ніяких подій не відбувалося. Над ним працює троє людей. Матеріали цілеспрямовано в архівах не шукаємо, беремо те, що більш-менш на поверхні лежить. Ми намагаємося бути неупередженими, беремо те, що є, і без власних оцінок, акцентів викладаємо», – розповів ініціатор створення сайту про Петлюру Олексій Логвинов.

«Цьогоріч стався такий вибух, який ми охрестили як Революція Гідності. Вона сталася, як вияв того, що наше суспільство за 23 роки незалежності змогло усвідомити свою визначальність. Тепер ми можемо чітко сказати, що українська нація задекларувала свої історичні прагнення, до яких ми тепер будемо йти. Ми свідомо говоримо, що українці повинні знати своїх героїв, бо багато із них забуті. Це стосується і Симона Петлюри. Сьогодні  ми починаємо ряд заходів, які у нас заплановані на вшанування цієї постаті. По різному можна підходити до постаті Симона Петлюри, але можна загалом констатувати той факт, що це була людина, яка відстоювала ідею української нації», – сказав заступник голови-керівник апарату Полтавської ОДА Роман Чабановський.

«Цьогоріч заходи до Дня народження Симона Петлюри в області мають певну особливість, вони є не лише

державними, а й громадськими. Нитка громадського вшанування не переривалася навіть упродовж останніх 5 років, бо цю естафету перехопили різноманітні громадські організації, обласне товариство «Просвіта». Вони завжди вшановували його пам’ять. Сьогоднішня презентація сайту – це прояв діяльності громадянського суспільства, оскільки його створили молоді люди, громадські діячі, яким не байдужа доля України і національна пам’ять. Симон Петлюра – це не лише громадський діяч, а й публіцист, видатний літературний критик, об’ємна історична постать. Сьогодні, у час, коли на території України діють проросійські диверсанти, сепаратисти, коли на священних рубежах української держави стоять оці монголо-татарські орди – війська російських окупантів, як ніколи важлива актуалізувати таку сторінку в історії України, як створення ЗСУ часів УНР. Саме Симон Петлюра проводив ідею побудови національної державності», – сказав директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА Олег Пустовгар.

«Цей сайт для нашої громади дуже потрібен. Це сьогодні велика подія для полтавців. Ми усі ці роки проводили петлюрівські читання, випускали збірники, які розповсюджували невеликими тиражами, але це не мало того розголосу, який буде мати цей сайт. Бо молодь сьогодні активно користується інтернетом, і прагне знань. Цей сайт дуже необхідний, він дасть інформацію тисячам людей. Петлюра був великим ідеалістом, з нього сьогодні потрібно брати приклад. Він жив загальнонаціональними фундаментальними інтересами, і він сказав велику річ «Держава понад партією», це означало, що усі партійні суперечності в годину виборювання і становлення держави мають відійти на задній план, і свято цього дотримувався усе своє життя. Петлюра громадські інтереси ставив вище особистих. Для нього інтереси України були найвищі. Так у сучасній Україні має мислити кожен державний діяч», – розповів голова обласного товариства «Просвіта» Микола Кульчинський.

Читайте також