Ви тут:

Представник полтавської самооборони Майдану розповів з чим, крім російської агресії, не може миритися

Представник Полтавської самооборони Майдану, 25-річний Дмитро Коряк (фотографувати себе не дозволив) розповів Новинам Полтавщини, що, окрім, звісно, російської агресії, непокоїть його нині, як учасника революції гідності в Україні – починаючи від старту подій у Києві та залишаючись активістом досі.

“Після закінчення активної фази революції гідності ми побачили, що з’явилися багато “войовничо налаштованих дядьків” з командним голосом, яких раніше – в той час, коли за це 15 років давали,- не було і близько, а тут вони десь із 20-тих чисел лютого стали активними та такими, що хочуть щось змінити. А ми їх не бачили ні на барикадах, ні на чергуванні… Таких чимало, прикриваючись Майданом, пробралось і у владу. На полтавському рівні я можу назвати персонально, проте за їхніми спинами я не буду це робити. Але у вічі я завжди кажу їм про це відверто”, – зазначив Коряк.

З гостем нашої редакції Новини Полтавщини поспілкувались більше.

Що вас особисто привело до самооборони?

Дію за покликом серця – тому нині в народній самообороні. Адже революція гідності ще триває – вона не закінчилась. То чому більшість людей невдоволені тим, що є, а нічого не роблять? Таким чином ці люди визнають своє безсилля, безвольність.

Яка структура полтавської самооборони?

Керівного складу, як такого, у нас немає – у свої руки керівництво беруть активісти самооборони і організовують цю роботу по горизонталі, що охоплює сотні людей.

Ще у нас присутні люди, які отримали відзнаки за активну участь у бойових діях на майдані, зокрема, Валерій Слинько.

Які функції бере на себе самооборона?

Нас не влаштовують деякі заангажовані призначення, зокрема, керівництва УМВС. Адже зміни не відбуваються – не змінилася ні система, ні навіть облич більшість не змінилось. У більшості ті, кого поміняли, є заангажовані й заплямовані. Особисто для мене у підході до кадрової політики є мірилом істини саме думка народу. Адже не дарма є приказка, що “народ не дурний”.

Які ще є кроки у діях самооборони?

До нас постійно звертаються люди – ми маємо цілі кіпи листів. У них йдеться про різне – починаючи від того, що у бабусі вкрали курку і закінчуючи тим, що Янукович, не дай Боже, повернеться, і що ми з ним зробимо?

Про що ще можна вести мову, обговорюючи діяльність самооборони?

Ми почали робити кроки у виявленні фактів грального бізнесу і врешті після того, як викрили перший з таких кілька місяців тому в районі вул. Зигіна, вже набралося по області з півсотні таких точок, що вимушені були припинити свою діяльність.

Які спільні дії ще об’єднують наразі самооборону?

Полтавська самооборона майдану усвідомлюючи небезпеку всіма силами співпрацюючи з керівництвом області налагодила військові тренування. Назвемо це не роботою а боротьбою. На Полтавщині є військова база і там проходять навчання. Починають від самого елементарного – володіння зброєю, тактики. Більшість людей озвучують проблеми, як у нас погано. Я одразу починаю думати, а що я можу зробити щоб допомогти у вирішенні цієї проблеми. Є певна програма навчань. Навчання проводять кадрові військові.

Ви отримуєте зарплату за роботу в самообороні?

Ні, нас ніхто не фінансує.

А на що ви живете?

Я особисто схуд за останні кілька місяців кілограмів на 20-ть, напевно?

А ви проживаєте в Полтаві чи з області?

Так, я полтавець. Я проживаю окремо,  у мене є житло.

А як ви сплачуєте за квартиру?

У мене ростуть борги, бо я нині не можу собі дозволити десь працювати – треба буде, я відповім за це. Перед революцією у мене була своя справа. Не скажу, що були заможні якісь статки – просто звичайна стабільна робота. Але, коли почались революційні дії, ми зі старшим братом прийняли рішення, що ми справу припиняємо, роздаємо людям зарплату, і з перших днів повністю віддалися революції. Будемо йти до кінця. Загалом відмовитися від роботи – кардинальний крок по мірках нашого суспільства. Я собі можу це дозволити, бо у мене немає сім’ї, дітей, я ніким не ризикую. У кого є діти – вони мають про них дбати.

Яка у вас освіта?

У мене є вища освіта – я інженер-механік.

З чого починається ваш день – от ви зранку просинаєтесь, і що робите?

Це неправильно казати так, бо у мене перемішаний день і ніч – у мене немає звичайного графіку, як у звичайних людей там з 8-ми до 18-ти…

Із останніх дій полтавської самооборони – назвіть їх.

Ми об’єдналися з Єдиним інформаційним центром Полтави, Штабом спротиву окупації, Психологічною службою Майдану. Закликаємо громадян згуртовуватися, і всю громаду Полтави – приєднуватись до лав самооборони! Ніхто, крім нас самих, не захистить свою землю!

А ще представники полтавської самооборони щоночі ведуть чергування у адмінбудівлі, що на вул. Жовтневій, 45 (Полтавська обласна рада та ОДА).