У Гадячі 19 листопада відзначать одразу дві пам’ятні події

Цьогоріч, 19 листопада, у Гадячі відзначатимуть одразу дві події: встановлять пам’ятник Тарасові Шевченку та відзначать 350-річчя від дня проголошення міста Гадяча гетьманською столицею. Про це розповіли учора, під час виїзного засідання постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери, яке відбулось у Гадячі.

Пам’ятник Великому Кобзареві Тарасу Григоровичу Шевченку встановлять у центрі міста, на розі двох вулиць. Його висота 3 м. 70 см. Гранітну полуфігуру виготовив відомий скульптор, знаний, як автор багатьох полтавських пам’ятників Микола Посполітак. Планують змонтувати пам’ятник 12 листопада.

«Такого пам’ятника, як у нас, немає ніде в Україні. Нам запропонували 10 зразків, із яких ми відібрали 5. Ці зразки розпечатали на аркушах паперу та вивісили у кіноконцертному залі «Дружба». Біля них поставили скриньку. Люди, які відвідували зал, мали змогу проголосувати за той зразок, який їм сподобався найбільше. Через півроку відкрили скриню та перерахували голоси. Тобто, ми не самі обирали, яким буде пам’ятник, а долучали до цього процесу жителів району», – розповів голова Гадяцької РДА Володимир Беседа.

Також цього дня відзначатимуть 350-річчя від дня проголошення Гадяча гетьманською столицею. Зараз у районі проводять активну підготовку до святкування. Виготовляють буклети, туристичні довідники, надрукували літературно-краєзнавчий альманах «Мистецьке гроно», історико-краєзнавчі видання «Гадяччина: історія краю», «Від Сергіївки до Краснознаменки: історія села», «Історія села Качанове:минуле і сучасність».

У бібліотеках організовують тематичні книжкові виставки, перегляди літератури. Продовжують роботу зі створення тематичної експозиції «Гадяч – гетьманська столиця» у Гадяцькому районному історико-краєзнавчому музеї. Проводять постійну роботу з організації висвітлення ювілейних заходів у ЗМІ, спільно з ОДТРК «Лтава» створили документальний фільм «Гадячу – 350 років».

Депутати обласної ради та керівництво міста поклали квіти до пам’ятного знаку “350-річчя проголошення міста Гадяча гетьманською столицею” та оглянули місце встановлення пам’ятника Т. Г. Шевченку.

 Loading...