Ви тут:

Більше 20 років полтавка займається благоустроєм власного під`їзду

В одному з багатоповерхових будинків Полтави, що у мікрорайоні Левада, є дуже охайний та прикрашений під’їзд. Його  благоустроєм вже 23 роки займається полтавка Людмила Лук’янова.

 

За ці роки в ньому, окрім чистоти та затишку, з’явилися різноманітні картини, статуетки, вазони, розмальовані стіни, шторки на вікнах, дзеркало у ліфті та навіть килими. Крім того, опікується вона і прилеглими до будинку клумбами. 

Про такий особливий під’їзд Новини Полтавщини дізналися, помітивши спочатку напроти будинку незвичайний дитячий майданчик з іграшками, вже потім  Людмила Лук’янова запросила подивитися і будинок. На майданчику  для дітей   вона створила імітований зоопарк, розвісивши на деревах різноманітні м`які іграшки-звірята.  Навколо майданчика – охайні огорожі, розфарбовані шини, лавки, насаджений  власноруч  сад. Все це також робота майстрині. Ще, за словами самої Людмили, вона хоче в їхньому домашньому міні парку зробити лебедів з автомобільних шин.

 

А нещодавно на першому поверсі з`явилася ікона та хрестик куплені Людмилою Лук`яновою. Вона розповідає, що багато хто з мешканців, коли йде на роботу подивившись на ікону, осяває себе хресним знаменом.

Виявляється, щоб створювати таку красу не потрібно окремого фінансування, головне – час і бажання. Найчастіше Людмила Лук’янова  підбирає викинуті кимось картини, вази чи іграшки приводить їх до ладу і прикрашає свій під’їзд чи вулицю. А щоб купити фарбу, вона збирає і здає макулатуру, в цьому їй допомагають і мешканці будинку.

«Весною як пофарбуєш паркан і колеса – все яскраве, блищить і серце радіє. Багато хто говорить навіщо це тобі потрібно – зайвий клопіт, а я по-іншому не можу – душа просить такої роботи. І веселіше стає, так і живемо», – говорить заповзята домоправителька.

Нажаль, не всі цінують роботу Людмили Василівни, деякі картини у під`їзді покрали, познімали і багато іграшок на майданчику, але вона  з того не дуже засмучується і не жаліється, а продовжує робити свою добру справу далі. Приміром уже готовий мішок нових зібраних іграшок на наступну весну.

Є у Людмили Лук’янової і соратники, допомагає сім`я. Наприклад стіни на її поверсі розмалювала онука, таку ідею почали підхоплювати й інші мешканці.  Говорить, що хотіла б зробити набагато більше, але не вистачає сил та часу, та зупинятися на досягнутому вона не збирається .

По закінченню екскурсії до нас підбіг рудий кіт і почав щось нявкотіти до Людмили Василівни. Виявляється Небайдужа завзята господиня і до вусатих мешканців свого двору.

Сама ж вона не вважає своє захоплення чимось надзвичайно особливим, тому і вирішила залишитися поза кадром, давши лише просту пораду: «Просто потрібно любити місце в якому ти живеш, тоді і вийде постійно створювати затишок і красу навколо».  

Читайте також